Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Míša Kuklová porazila rakovinu a posílá mimořádně statečný vzkaz

Michaela Kuklová
Michaela Kuklová
Zdroj: Profimedia
Michaela Kuklová

Michala Kuklová nezažívala příliš příjemné chvíle. Nedávno jí totiž diagnostikovali karcinom prsu a herečka musela hned na operaci. Nyní konečně prozradila, jak se doopravdy cítí.

Sama Kuklová ví, že s pozitivní myslí nejdál dojdeš a přesně takový byl její přístup k nemoci. Není tomu dlouho, co jí byl diagnostikován karcinom prsu a herečka musela ihned na operaci. Vše, ale zdá se, dopadlo dobře. „Cítím se zdravá. Ráda bych popřála nemocným brzké uzdravení, všem zdraví a velký dík lékařům a sestřičkám za jejich práci a přístup. Klobouk dolů!“ prozradila Blesku šťastná Míša, která si nyní váží každého okamžiku.

Kuklová je bojovnice 

Filmové princezně Jasněnce drželi palce hlavně její příznivci. „Nedá se ani popsat, jak moc si vaší empatie, opory, důvěry, energie, rad, sounáležitosti a všech přání, vážím. Udělali jste mi obrovskou radost. A přitom já se tak bála zveřejnění. Jsem vám vděčná. Moc, moc, moc vám děkuju,“ vzkázala jim na Facebooku Kuklová.

K faktu, že je nemocná, přistupovala velmi racionálně. Naprosto bez okolků šla s pravdou ven. „Než se tichou poštou roznesou spekulace a katastrofické scénáře, kdy jedinou věcí, která mě trápí, je lhaní, kterého se dál dopouštět nechci, ráda bych vám sdělila, že mi byl diagnostikován karcinom prsu,“ uvedla na svém profilu.

Z rakoviny si nic nedělá

„V současné době jsem po operaci a výsledky jsou příznivé. V dalším čase se doléčím. Pracuji, cítím se zdravá, v plné síle, psychicky naprosto klidná, v souladu s nemocí a nepochybuji, že budu v pořádku. S obrovskou úctou k jejich práci a lidství děkuji všem lékařům a sestřičkám za jejich schopnosti i skvělou péči,“ pokračovala.

„Není mi třeba soucitu, ani lítosti, nic hrozného se mi neděje, jsem pouze jednou z mnoha. Nevidím důvod upínat ke mně pozornost. Pokud snad budu moct pomoci poznáním, ráda vám odpovím. Děkuji s láskou svému příteli, synovi, rodině a kamarádkám za jejich oporu a jsem moc šťastná, že se o mě nemusejí bát,“ hýřila optimismem herečka.

„Nechci hřešit, mám respekt k této nemoci, ale v mém případě nejde o žádný boj. Lidé zažívají opravdu horší věci. Jen získávám další životní zkušenost, která mi přijde oproti zkušenostem minulých dob jako nic,“ tvrdí Kuklová, které by mohli její optimismus ostatní závidět.

Kuklová má z části pravdu. Žila totiž s již zesnulým hercem a producentem Jiřím Pomeje, který vždycky věděl, kde si půjčit, ale splátky mu moc nešly. Život s ním byl opravdu složitý. „Dělal výtržnosti, pil, zadlužoval se, proto jsem se od něj odstěhovala, ale na rozvod jsem dlouho nepomýšlela,“ řekla kdysi Blesku. 

Je jí velkou oporou

„Mnohokrát jsem přemýšlela, že jsem strašně moc věcí v životě zvorala. Všechno jsem ale dělala s nejlepším vědomím a svědomím, nejpoctivěji, jak jsem mohla. Fakt jsem se strašně moc snažila. Kdyby šlo všechno vrátit, nejspíš bych zase jednala stejně. Takže by se sotva něco změnilo,“ svěřila se portálu iDnes.cz.

Herečka Jiřího milovala. Byla s ním téměř patnáct let. Žít se s ním však nedalo. Po ní si to vyzkoušela třeba Iveta Bartošová nebo Andrea Pomeje, která s ním má dceru Aničku. Jiří Pomeje zemřel na rakovinu 26. února 2019.

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky