Michaela Kuklová v loňském roce prožila velice těžké chvilky. Lékaři jí objevili rakovinu prsu v pokročilém stadiu, a tak musela téměř okamžitě podstoupit náročnou operaci. Herečce bylo odebráno celkem dvanáct uzlin z obou ňader.

Nejhorší prý bylo smířit se s novým tělem po operaci. „Nejtěžší pro mě pak v nemoci bylo srovnat se se ztrátou ženských vnad. Odevzdáváte vlastně část svého těla. Není to o tom, že bych o odstranění prsou pochybovala. Preventivně jsem si nechala vzít i druhé prso. Zamávalo to však s mojí psychikou, i kvůli příteli,“ vysvětlila Kuklová v pořadu Showtime.

S herečkou vážná nemoc zamávala natolik, že se dokonce na čas rozešla se svým partnerem Josefem Wittnerem. „Nastoupila jsem hormonální léčbu a cítila jsem změny. Slyšela jsem, že se může přibrat až patnáct kilogramů, pak ta ztráta prsou. Nejsem sebevědomý člověk a snažím se sebevědomí získávat a budovat celoživotně, přítel je navíc mladší skoro o dvanáct let. V hlavě mi začalo strašit, co se mnou bude dělat a proč mu mám bránit ve štěstí. Mohl by mít ještě vlastní rodinu. Nechtěla jsem mu zkazit život. Tak jsem se rozešla. Byla jsem striktní, samozřejmě ho moc miluji, ale věděla jsem, že musím utnout jakoukoliv komunikaci. Nevyšlo to, protože se nevzdal. A tak jsem se tomu rozhodla dát druhou šanci,“ prozradila tehdy Michaela Kuklová důvod dočasného odloučení s Wittnerem.

Nádor v prsu měla Kuklová delší dobu a ani jeden z přístrojů k tomu určených ho nenalezl. Tuto informaci by prý herečka ráda dostala do povědomí všech žen.

Michaela Kuklová dlouhé měsíce cítila, že se s jejím tělem děje něco neobvyklého, ani jedno z lékařských vyšetření to však nepotvrdilo.

Herečka neměla vůbec žádné příznaky nemoci, v posledních třech letech ale cítila změny v citlivosti prsu. Absolvovala pravidelně preventivní prohlídky, při těch se však nic nenašlo, a ani mamograf nádor neodhalil. Nádor byl vidět až na magnetické rezonanci, a to tehdy, když už byl poměrně velký!

Herečka o rakovině promluvila i v pořadu 13. komnata, tam prý ale nezazněla nejdůležitější informace, že sono ani mamograf nejsou stoprocentně spolehlivé!

„Mrzelo mě, že tam nezaznělo, že selhaly obě diagnostické zobrazovací metody. Takže to bych ráda napravila, aby bylo slyšet, že může selhat jak mamograf, tak sono. Naráz,“ řekla Blesku Míša Kuklová o nedávno odvysílaném pořadu České televize 13. komnata.

Díky otevřenosti, se kterou Kuklová o rakovině mluví, se jí prý ozývají ženy z celé republiky trpící stejnou diagnózou, což ji velmi těší.

„Mám radost z toho, že mi hojně píší nemocné ženy, kterým mám možnost sloužit jako motivace. Už jen kvůli nim cítím, že jsem udělala správně, když jsem se o svůj zážitek podělila,“ uzavřela herečka.