Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Míša Kuklová není jen skvělá herečka, ale i malířka: Takto vypadají její obrazy

Míša Kuklová se v době pandemie věnuje malování
Míša Kuklová se v době pandemie věnuje malování
Zdroj: Profimedia.cz
Více v galerii
Míša Kuklová se v době pandemie věnuje malování

Divadla jsou zavřená, stejně jako kina, nesmí se do galerií ani na koncerty, a tak moc příležitostí zpestřit si život v současnosti není. Zbývají jen procházky, koukání na televizi, poslech rozhlasu a…

„A třeba malování. Já jsem, s notnou dávkou nadsázky, vlastně koroně vděčná, že mi poskytla víc času, a můžu se téhle své oblíbené činnosti věnovat. Až domaluju obrázky pro blízké, tak začnu malovat konečně na prodej, jelikož to už bude, podle určitě neurčitých prognóz, docela existenční nutnost,“ vysvětlila své mimoherecké umělecké záměry populární herečka a momentálně tedy i malířka Michaela Kuklová, kterou jsme telefonicky vyrušili, právě když tvořila. O tomhle jejím koníčku, který je vlastně pořádným koněm, protože ho pěstuje už mnoho let a je v něm velice úspěšná, ne každý její příznivec ví.

Ne každý příznivec Míši o tomto koníčku ví Ne každý příznivec Míši o tomto koníčku ví Zdroj: Michaela Kuklová

Jak k tomu vlastně došlo, že si Míša k herectví přidala i tvorbu malířskou? Začala „tvořit“ hned po opuštění kočárku, nebo až v „pokročilejším“ věku?

„Malovala jsem ráda od raného dětství, nejraději koně. Byla jsem jimi posedlá. Rozhodovala jsem se chvíli mezi UMPRUM a herectvím, ale herectví bylo pro mládí akčnější. Pak jsem znovu začala malovat, když mi nastalo těžké období, uklidňovalo mě to. Po narození syna už nebyl čas. Takže jsem se tomuto koníčku oddávala spíš výjimečně.“

Když se chce člověk prosadit v tomhle kumštu, musí se o něm vědět, musí tedy vystavovat svá díla. Jak je na tom v tomhle směru Míša?

„Výstavu jsem si slíbila na důchod. Vše, co jsem měla, jsem rozdala jako dárky nebo dala do charitativních dražeb. Ale teď je situace, kdy přestal být čas na samaritánství. Takže budu malovat a sbírat obrázky na výstavu s možností prodeje,“ prozradila herečka a malířka.

Nejraději maluje zvířata Nejraději maluje zvířata Zdroj: Michaela Kuklová

Každý má rád něco jiného, někdo holky, jiný vdolky. Co nejraději zachycuje Míša Kuklová na svých obrazech, má nějaké oblíbené téma?

„Jistě, oblíbenými objekty jsou zejména zvířata, jak už jsem uvedla, ale i lidé nebo zátiší…“

Takže můžeme závěrem konstatovat, že až covid zmizí v propadlišti dějin, bude mít Michaela Kuklová připravenou pěknou řádku nových děl, která představí na samostatné výstavě?

„Záleží na tom, jak dlouho budu bez práce, třeba budu nucena jednotlivé obrázky inzerovat dřív, abych měla nějaký příjem. A onu zmiňovanou výstavu si ponechám až na ten důchod. Uvidí se, čas ukáže,“ dodala Míša s úsměvem, a aby jí nezaschly barvy, vrátila se rychle k tvorbě.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky