Dětská filmová hvězda si zahrála například ve filmech Veronika, prostě Nika, Skleněný dům, Poslední propadne peklu, Putování Jana Amose, Cesta kolem mé hlavy a v televizních seriálech Kousek nebe či My všichni školou povinní.

V posledních letech se Michaela Kudláčková drží v ústraní. Nejspíše za to může i její nepovedená účast v pořadu VIP Prostřeno v roce 2012.

Zlobivé dítě

První konkurz vyhrála už v šesti letech. K herectví se dostala tak trochu zvláštním způsobem. “Byla jsem divné dítě s nočními děsy, bála jsem se usnout, že umřu, a z pohledu mé pragmatické maminky jsem si vymýšlela: třeba čtyři mladší neexistující bratry, s nimiž jsem si povídala nebo jsem vykládala, že když je otec naštvaný, obklopuje ho červená barva, zatímco když mi máma čte knížku, je kolem ní zelená a modrá,” vzpomínala pro iDNES.

Maminka se rozhodla, že kvůli podivnému chování dcery navštíví odborníka. “A tak mě maminka vzala na psychiatrii, pak mě vedla na oční, jestli nemám oční vadu. Ve výsledku se vše uzavřelo tím, že nemám žádnou vadu ani nejsem zralá na klecové lůžko, ale jsem velmi senzitivní dítě a mám jen bujnou fantazii. A tak se maminka pokusila mou potřebu pořád si na něco hrát vyřešit tak, že mě vzala na konkurz. Myslela si, že mě zaměstná a nebudu mít čas na kraviny,” práskla na sebe.

Evidentně to byl dobrý nápad. Už v první roli Míša zazářila. Jednalo se o snímek s názvem Veronika, prostě Nika.

“Tam jsem hrála sama sebe, což nebyl vůbec problém. Tou dobou jsme měli doma každou chvíli zatoulané psy, kočky, přinesla jsem si hady, na balkoně jsem měla kukly housenek, jednou jsem si dala pod postel šneky a oni do rána vylezli a na stěnách si vyrobili cestičky a táta mě honil po bytě s tím, že mě zabije. Takže to mě asi spisovatelka a scenáristka Jaromíra Kolárová musela znát a napsala roli pro mě,” prozradila o své první roli.

Žena mnoha talentů

Stejně jako řada ostatních dětských hvězd i ona v dospělosti herectví opustila.

Živila se jako novinářka, taxikářka, barmanka, sociální pracovnice, ilustrátorka. Dnes je jednou z nejvíce vyhledávaných kartářek. Věnuje se astrologii, runovému písmu a vyučuje výklad Thothova tarotu.

“Sezení u mě je do jisté míry právě terapeutická záležitost, při níž využiji i svá studia psychologie. Neprobíhá to u mě tak, že někomu vyložím, co ho čeká a nemine, a pošlu ho pryč. Moc dobře si uvědomuji, že mou pomoc velmi často využívají lidé, jimž selhaly všechny pragmatické způsoby, jak situaci řešit, a kteří nejsou vůbec v pohodě. Mým úkolem není poslat je do ještě většího zoufalství, ale jdu po tom, aby odcházeli s nadějí. Protože jakmile má člověk naději, má sílu problémy řešit,” řekla o své vášni.

Smůla na muže

Půvabná blondýnka si prošla před lety i pořádnou finanční krizí. Do problémů ji dostal jeden z mužů, do kterého se zamilovala.

“To se prostě stane, když se zamilujete, jste kráva a chcete pomoct, ale nemáte na splátky, a když je usilovně moříte a pak zjistíte, že dokola jen splácíte úroky… Navíc mám povahu, že jsem se na to vy…, když mi to vlastně nedávalo smysl a nikdy bych to nesplatila, což taky nebylo moc chytré, takže exekuce teď za mě řeší právnička a vše je na dobré cestě,” přiznala v roce 2023. Michaela Kudláčková čelila devatenácti exekucím. Celková dlužná částka činila jen na jistinách, tedy bez příslušenství a úroků, 636 tisíc korun.

Se třemi muži měla čtyři dcery. Ani s jedním z tatínků jejich dcer jí vztah nevyšel. “Spíš jsem šla z jednoho extrému do druhého. Ve snaze nevybrat si stejný typ jsem vždy sáhla na kraj druhého spektra. První muž byl cholerický boxer a chlastal. Vydrželi jsme spolu tři roky. Druhý byl naopak absolutně necitlivý, bez emocí.”

Související články