Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Michaela Dolinová: Nezažila jsem lásku na první pohled

Michaela Dolinová: Nezažila jsem lásku na první pohled
Michaela Dolinová: Nezažila jsem lásku na první pohled
Zdroj: Isifa.com

Michaela Dolinová se chystá svádět Aloise Švehlíka. Zatím jen v seriálu Cesty domů. Jak to má v civilu? „Ráda si mužského sbalím tak trochu sama. Dělá mi dobře vlastní rozhodnutí a taky moment překvapení – ten zaručeně funguje,“ říká.

Diskutujte: Je Michaela Dolinová vaše oblíbená herečka?  

V seriálu hraju přímou, nezávislou ženskou, co se mu stará o psa. Něco se u obou začíná dít, ale on se pak rozhodne, že zůstane věrný své ženě, což paradoxně nikdy předtím nedělal.

Jaké to je, když máte na jevišti nebo před kamerou předstírat milostno s někým, kdo vám nesedne?

Naposled jsem byla na jevišti v posteli s Filipem Blažkem a oba jsme z toho měli srandu. Lítáme po jevišti, takže tam skončíme strašně zpocení. Filip mi potichu říkal: „Nezlob se, já na tebe nepřilehnu, celou bych tě zamáčel. Raději uhni…“ Když nad vámi leží chlap a jeho pot vám kape na obličej, nic erotického v tom není, byť by byl sebekrásnější. Což Blažek bezesporu je.

Existuje mezi herci skutečné přátelství, nebo to nejde?

Už jsem alergická na to, když někde čtu, jaká se při natáčení sešla báječná parta…
Všichni jsou šťastní, že mají práci, a snaží se vyhovět si navzájem. V kolika báječných partách já už byla a většina se rozpadla. Něco jiného je být s někým dlouho v angažmá, tam můžou být letité nenávisti, ale i kamarádství. Světlana Nálepková na otázku: Kterou kolegyni máte ráda? Trefně odpověděla: Žádnou! Já bych to poopravila. Žádnou mého věku.

A jiného věku?

Léta je mi blízká Libuška Švormová. Hrajeme spolu Příběh Coco Chanel, byla i svědkem mých citových vzletů, pádů a tápání. Když jsem se rozhodovala, jestli jít do nového vztahu, podporovala mě: „Určitě to udělej! My jsme s Jarouškem sedmadvacet let a je to pořád báječný!“ Fakt je, že když spolu ti dva mluví po telefonu, máte pocit, že si Libuška pořídila milence. Drží mě v přesvědčení, že by se to mohlo povést i nám. Další velkou kamarádkou je Veronika Jeníková. Když jsem se s ní v inkriminovanou dobu setkala, hubená a uštvaná, pravila: Ty seš zamilovaná! Zvláštní – když se člověk zamiluje v určité konstelaci, je vlastně nešťastný.

Veronika má o generaci staršího muže, vy jste tuhle zkušenost udělala taky. Co je na starších chlapech tak zajímavého?

Hýčkají vás. Mají o vás větší strach a vy si připadáte jako malá holka.
Mně osobně se to v mém věku líbí. Na druhou stranu vás respektují a mají radost, když něco dokážete sama. Mluvím o samorostlých chlapech.

Taky mám slabost pro starší. Co s tím budeme dělat, až nám bude o dvacet let víc?

To mě taky občas napadá. Koho okouzlím, až mi bude pětašedesát? Možná podvědomě hledám tatínka. Můžu si tisíckrát říkat, že mi nechybí, ale ve snech se s ním setkávám. Jak vypadá, vím jen z fotografie. Nevím, jak vypadá, není konkrétní, ale existuje. Prostě mi chyběl mužský element, který by mě některým věcem naučil. Třeba pochopit mužský svět a jeho „černé díry“.

Kdyby ho kdysi maminka poslechla a odjela s ním do Jižní Ameriky, mohla jste hrát v telenovelách.

Bála se toho kroku. Zvláštní – zároveň měla odvahu přivést mě na svět jako nemanželské dítě. Na Moravě, v silně věřící protestantské rodině. Ale křesťanství je odpouštějící, a tak nakonec byli všichni rádi, že existuju.

Jak reagovala, když jste se rozvedla a znovu vdala?

Musela skousnout víc mých vážných vztahů. Asi nejvíc brala toho prvního – medika, to na ni dělalo dobrý dojem. O osmatřicet let staršího Evžena Sokolovského nechápala. Vlastně se jí nedivím. Potom jsem si chtěla vzít jistého Švéda. Když jsem se chystala jí ho představit, už zdálky pronesla památnou větu: Už teď se mi nelíbí! Jaroslava, za kterého jsem se později provdala, vzala na milost. Když jsem se rozvedla, oplakala to. Máme se strašně rády, ale nikdy jsme neměly typicky „ženské“ vztahy. I proto jsem ji nikdy nestačila připravit a rovnou jí dotyčného přivedla.

Nejste v tom trochu ukvapená?

Člověk by si neměl nechat mluvit do vztahu. Nepřipustit jedinou poznámku, byť míněnou pro vaše dobro. Pak přijde druhá, třetí… Lepší je poslouchat vlastní srdce. Nakonec stejně ke všemu dojdete sama a dáte rodičům za pravdu, ale měli by být trpěliví a počkat. Snad se toho budu držet – mám dvě dcery a nějak tuším, že taky budu pronášet věty typu: Už teď se mi nelíbí.


Právě vychází nová Vlasta - nejoblíbenější týdeník pro ženy

V novém čísle najdete:

  • Rozhovor: Michaela Dolinová
  • Co po rozvodu. Můj "Ex" se chce přátelit 
  • Málem mě ubil k smrti
  • Život servírek u nás i ve světě
  • Předplatné Vlasty

Michaela Dolinová: Nezažila jsem lásku na první pohled Michaela Dolinová: Nezažila jsem lásku na první pohled Zdroj: Isifa.com

Tip KAFE.cz

Celý rozhovor si můžete přečíst v aktuálním čísle časopisu Vlasta.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky