Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Michael Schumacher by měl podstoupit náročnou operaci, která zlepší jeho stav

Michael Schumacher
Michael Schumacher
Zdroj: Profimedia.cz
Michael Schumacher

Osudným se mu stal 30. prosinec 2013. To Michael Schumacher spadl při jízdě na lyžích na kámen a nenávratně si poškodil mozek. Je tomu už sedm let, co jeho rodina stav sedminásobného světového šampiona formule 1 tají.

Michael Schumacher se zranil v Méribelu, poblíž kterého má chatu. "Při jízdě mimo upravenou sjezdovku měl narazit do skály. Měl helmu," uvedl Christophe Gernignon-Lecomte, ředitel areálu v Méribelu. "Byl v šoku, trochu otřesený, ale při vědomí. Zřejmě utrpěl otřes mozku, ale ne silný," myslel si.

„Modlím se za tebe, bratře. Doufám, že se rychle uzdravíš. Bůh ti žehnej, Michaeli," napsal na twitteru Schumacherův kolega z týmu Ferrari Felipe Massa z Brazílie. „Mé myšlenky jsou v této těžké době u Michaela Schumachera. Má více než kdokoli jiný sílu, aby to překonal,“ vyjádřil mu podporu i jeho bývalý soupeř Jenson Button z Británie.

Před sedmi lety měl Michael Schumacher nehodu

To se ještě nevědělo, jak moc vážný je jeho stav. Rodina Schumachera nyní skrývá v jeho domě ve Švýcarsku. Nikdo nesmí slovem naznačit, jak na tom legendární pilot je. V případě, že tak učiní, dostane zákaz návštěv.

Italský neurochirurg Nicola Acciari je zastáncem teorie, že Schumacher už nikdy nebude jako dřív. Jeho mozek je nenávratně poškozen a už nikdy nebude žít běžný život. Nikdo netuší, zda je na vozíku nebo zkrátka leží.

Nikdo neví, jak na tom je

„Michael má pozměněné a zhoršené tkáňové, svalové a kosterní struktury. Je to dáno mozkovým traumatem, které utrpěl. Dnes je z něj úplně jiný člověk, než jak si ho pamatujeme ze závodního okruhu,“ uvedl Acciari pro italské noviny Contro Copertina.

V roce 2016 ho navštívil arcibiskup Georg Gänswein. Ten zas médiím řekl, že Schumacher vypadá pořád stejně. "Seděl jsem naproti němu, vzal jsem do dlaní obě jeho ruce a podíval se na něj. Jeho tvář je, jak všichni víme, typickou tváří Michaela Schumachera. Nyní je ale trochu plnější," citoval ho německý deník Bild.

Michael je prý úplně jiný člověk 

Šéf Formule 1 Bernie Ecclestone prohlásil, že Michael vůbec nevnímá. Před několika měsíci byl závodník údajně hospitalizován v nemocnici v Paříži, kde měl absolvovat léčbu infuzemi kmenových buněk u profesora Philippea Menaschého, lékaře se specializací na buněčnou terapii.

„Podrobil se buněčné terapii. Od začátku ale bylo jasné, že se nestanou zázraky,“ uvedl lékař podle deníku Le Parisien. V současné době ho čeká velmi náročná operace, při které se lékaři pokusí zregenerovat celý jeho nervový systém.

Od nehody veřejnost jeho žádné fotografie nespatřila

Při ní mu odeberou cévy z jeho srdce a vloží je do mozku. Skončit to může dobře a nebo také velmi špatně. Rodina o jeho stavu mlčí. Poslední informaci, kterou veřejnosti prozradila, byla, že Schumacher si nepřeje zveřejňovat cokoli o svém zdraví.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky