Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Jean Todt: Schumacher vnímá kariéru svého syna, je to pro Micka velká výzva

Jeho rodina pro něj dělá všechno a syn Mick Schumacher po něm zjevně zdědil talent, díky kterému může udržet odkaz svého otce naživu.Je zřejmé, že Mick Schumacher kráčí v otcových šlépějích.
Jeho rodina pro něj dělá všechno a syn Mick Schumacher po něm zjevně zdědil talent, díky kterému může udržet odkaz svého otce naživu.Je zřejmé, že Mick Schumacher kráčí v otcových šlépějích.
Zdroj: Profimedia.cz

Zpráv o zdravotním stavu legendárního závodníka Michaela Schumachera je stále žalostně málo. Rodina přísně střeží všechny informace a Schumachera může navštěvovat jen hrstka vyvolených. Jedním z nich je i jeho dlouholetý přítel a bývalý šéf stáje Ferrari Jean Todt.

V prosinci letošního roku to bude již sedm let, co závodník Michael Schumacher prodělal téměř fatální uraz hlavy, když lyžoval společně se svým synem v Savojských alpách. Od té doby není o jeho stavu moc informací známých. Jeho fanoušci a obdivovatelé se tak mohou jen domnívat, jak na tom jejich idol vlastně je. 

Rodina všechny zprávy úzkostlivě tají. Čas od času se však stane, že někteří z rodinných známých alespoň nastíní, co nového u Michaela Schumachera je. Prezident Mezinárodní automobilové federace Jean Todt patří mezi hrstku vyvolených, která Schumachera pravidelně navštěvuje. Co charismatický Francouz prozradil?

Michael Schumacher Michael Schumacher Zdroj: Profimedia

Ve stopách slavného tatínka se vydal i syn Michaela Schumachera Mick. Ten co nevidět skočí do seriálu Formule 1. Jean Todt tak neunikl otázce novinářů, zda je Michael vůbec schopen sledovat kariéru svého syna. „Jistěže to vnímá. Je to pro Micka velká výzva a všichni věříme, že od příští sezony bude jméno Schumacher opět součástí nejprestižnějších závodů světa,” nechal se Todt slyšet podle Blesku. 

To, jak na tom Michael Schumacher zdravotně je, nastínil i jeho kamarád závodník Filipe Massa. „Vím, jak na tom je. Mám informace. Důležité je to, že víme, že situace, ve které se momentálně nachází, není jednoduchá. Michal je v těžké fázi a musíme ho i jeho rodinu respektovat,” prozradil před několika týdny Massa deníku Mirror.

Felipe Massa a Michael Schumacher Felipe Massa a Michael Schumacher Zdroj: profimedia.cz

K  tragédii došlo 29. prosince 2013. Tehdy totiž Michael Schumacher lyžoval společně se svým synem Mickem ve francouzských Alpách a v nezajištěné zóně upadl a ve vysoké rychlosti narazil hlavou do kamene. Život mu zachránila lyžařská helma a legenda závodů byla letecky převezena do nemocnice.

Tam Schumachera čekaly dvě operace. Následně byl uveden do umělého spánku a lékaři potvrdili, že byl jeho stav stabilizovaný. V červnu následujícího roku bylo veřejnosti oznámeno, že Michael konečně přišel k vědomí.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky