Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Michaelu Schumacherovi svitla šance na zlepšení stavu. Rodina zvažuje operaci

Michael Schumacher
Michael Schumacher
Zdroj: Profimedia
Michael Schumacher

Michael Schumacher je již šestým rokem upoutaný po nehodě na lyžích na lůžko a stará se o něj jeho rodina. Nyní má bývalý závodník Formule 1 novou naději, náročná operace ale nemá jisté výsledky a je velice riskantní!

Michaelu Schumacherovi se před šesti lety otočil celý život naruby. Z výletu na lyžích se během sekund stala hrozivá noční můra, ze které ale nebylo dodnes probuzení.

Hvězda Formule 1 po vážném úrazu hlavy zůstal zcela upoutaný na lůžko a údajně nedokáže ani komunikovat s okolím, pouze reaguje na podněty.

Skutečný stav Schumachera ve skutečnosti zná jen jeho manželka a děti, kteří ovšem stále věří na zázraky a nevzdávají se. Již minulý rok ošetřující lékař Philippe Menasché závodníkovi sliboval nové pokroky díky léčbě kmenovými buňkami. Dle posledních informací se díky posunu medicíny dokonce možná bude moci Michael znovu postavit na nohy. Má to ale pár háčků...

Manželka Schumachera neztrácí naději a věří, že se její láska vyléčí!

Ačkoliv se rodina Michaela Schumachera snaží jeho zdravotní stav co nejvíc tajit před veřejností, sem tam se přeci jen nějaké informace dostanou do novin. 

Nedávno se k diagnóze bývalého šampiona vyjádřil italský neurochirurg Nicola Acciari, jeho prognóza ovšem nezněla příliš optimisticky, dle něj došlo u Schumachera k nezvratným změnám, a už nikdy nebude stejný jako dřív.

"Michael má velmi pozměněné a pochopitelně zhoršené tkáňové, svalové a kosterní struktury. Všechno je důsledek mozkového trauma, které utrpěl. Je to úplně jiný člověk, než jak si ho pamatujeme ze závodního okruhu," tvrdí lékař. Philippe Menasché se ale rozhodl pro riskantní krok, který by konečně mohl přinést nějaké výsledky.

Fanoušci i rodina si stále přejí zázraky...

Philippe Menasché opět dodal rodině i fanouškům Michaela Schumachera svými plány nové naděje. Chystá se totiž na bývalé hvězdě Formule 1 provést zcela unikátní zákrok, který ale nese obrovská rizika!

"Jsme schopni zregenerovat celý nervový systém. Vezmeme cévy z jeho srdce, které následně převedeme do jeho mozku. Jde o mimořádně riskantní operaci a je velmi obtížné říct, jak dopadne," popsal Menasché, jakou operaci by měl Schumacher podstoupit.

Úspěšnost zákroku také nikdo nedokáže předem odhadnout a je možné, že ho oslabený organismus Michaela vůbec nemusí zvládnout. Je to ale jeho jediná naděje na zlepšení a tak se rodina rozhodla tento risk podstoupit. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU