Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Schumacher bojuje. Může posadit, udělá dětské kroky a vnímá, prohlásil lékař

Michael Schumacher
Michael Schumacher
Zdroj: Profimedia

Je považován ze legendu závodů formule 1 a po celém světě má miliony fanoušků, kteří by rádi věděli, jak na tom jejich favorit po zdravotní stránce je. Michael Schumacher po nehodě v roce 2013 doslova zmizel z očí veřejnosti a jeho zdravotní stav zůstává velkou neznámou. Německý neurochirurg však přišel s šokujícím tvrzením. 

Miliony jeho fanoušků zajímá, jak se má. Zprávy o zdravotním stavu Michaela Schumachera se však na veřejnost dostávají jen útržkovitě, od jeho známých. Legendární závodník v prosinci roku 2013 utrpěl během lyžování ve francouzských Alpách těžké zranění, když narazil ve vysoké rychlosti hlavou na kámen. Od té doby jeho blízcí prakticky mlčí. 

K Schumacherovi má velmi blízko bývalý šéf Ferrari a současný prezident Mezinárodní automobilové federace Jean Todt, který závodníka pravidelně navštěvuje. „Michaela vidím velmi často, jednou nebo dvakrát za měsíc. Moje odpověď je pořád stejná – bojuje. Můžeme si jen přát, pro něj a pro jeho rodinu, aby se to zlepšilo,“ nechal se Todt podle eXtra.cz slyšet pro RTL.

Michael Schumacher

O zdravotním stavu Michaela Schumachera se rozpovídal také uznávaný neurochirurg Erich Riederer, který tvrdí, že je slavný závodník ve vegetativním stavu. „Což znamená, že je vzhůru. Dýchá, srdce mu bije, může se posadit a s pomocí udělat dětské kroky,“ nechal se podle eXtra.cz slyšet pro TMC. Co se vyhlídek do budoucnosti týče, neurochirurg už tolik optimistický nebyl. 

„Myslím, že je to jeho maximum. Je nějaká šance vidět ho takového, jaký byl před svou nehodou? Opravdu si to nemyslím,“ dodal. 

Michael Schumacher

Radost Schumacherovi ale určitě dělá jeho syn Mick, který úspěšně kráčí ve stopách svého otce. Podle Todta si je totiž Michael dobře vědom toho, jak dobrý jeho syn je. „Jistěže to vnímá. Pro Micka je to velká výzva a všichni věříme, že od příští sezony bude jméno Schumacher opět součástí nejprestižnějších závodů světa,“ prohlásil před nějakou dobou Todt podle Blesku. 

Jisté informace o Schumacherově zdravotním stavu sdílel i jeho blízký kamarád Felipe Massa. „Vím, jak na tom je. Mám informace. Důležité je to, že víme, že situace, ve které se momentálně nachází, není jednoduchá. Michael je v těžké fázi a musíme ho i jeho rodinu respektovat,“ prozradil závodník před několika týdny deníku Mirror. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky