Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Smutné zprávy pro fanoušky Schumachera: Jaký je jeho aktuální stav?

Michael Schumacher
Michael Schumacher
Zdroj: Profimedia

Před několika málo dny to bylo sedm let od doby, co legendární závodník formule 1 Michael Schumacher utrpěl téměř smrtelné poranění hlavy. Od té doby je na informace o jeho zdravotním stavu uvaleno embargo. Podle nejnovějších zpráv to však s pilotem úplně dobře nevypadá…

Dodnes ho za jeho úspěchy obdivuje celý svět, má miliony fanoušků a jeho obdivovatelé stále věří v zázrak. Pilot formule 1 v prosinci 2013 při lyžování ve francouzských Alpách utrpěl devastující poranění hlavy, lékařům se jej však podařilo zachránit. Od té doby se zprávy o jeho zdravotním stavu dostávají na veřejnost jen útržkovitě od blízkých Schumacherovy rodiny. Sama rodina přitom dlouhé roky mlčí. 

Bývalý šéf stáje Ferrari Jean Todt patří mezi velmi dobré přátele Michaela Schumachera, a tak má možnost svého kamaráda čas od času navštívit. V rozhovoru pro RTL France před několika týdny odpověděl na otázku ohledně zdravotního stavu legendárního závodníka poněkud vyhýbavě. „Je to otázka, na kterou bych raději neodpovídal. Michaela vídám jednou dvakrát do měsíce a moje odpověď je pořád stejná – bojuje,“ nechal se Todt podle webu Sport.cz slyšet. Nepřímo tak naznačil, že stav jeho kamaráda rozhodně není ideální. 

Michael Schumacher Michael Schumacher Zdroj: Profimedia

„O Michaela je velmi dobře postaráno, má vše, co potřebuje. My mu můžeme jen přát hodně štěstí a jeho rodině hodně sil,“ dodal ještě. Z jeho slov je více než patrné, že se Michael Schumacher zdaleka nepřiblížil stavu, v jakém byl před osudnou nehodou. 

Uznávaný neurochirurg Erich Riederer dle svých slov dokonce ani nevěří, že se závodník ze zranění vůbec kdy naplno vzpamatuje. Zároveň tvrdí, že je Schumacher ve vegetativním stavu. „Což znamená, že je vzhůru. Dýchá, srdce mu bije, pravděpodobně se může posadit a s pomocí udělat dětské kroky. Myslím, že je to jeho maximum. Je nějaká šance vidět ho tak, jak byl před svou nehodou? Opravdu si to nemyslím,“ dodal podle webu eXtra.cz

Francouzský časopis Paris Match zveřejnil nové informace o stavu Schumachera, které dostal od blízkých příbuzných.  ,,Když ho posadíte na kolečkové křeslo a postavíte ho před okno, za kterým je nádherný pohled na hory, Michael někdy pláče.' Francouzský časopis Paris Match zveřejnil nové informace o stavu Schumachera, které dostal od blízkých příbuzných. ,,Když ho posadíte na kolečkové křeslo a postavíte ho před okno, za kterým je nádherný pohled na hory, Michael někdy pláče.' Zdroj: Profimedia.cz

Několik málo informací, ze kterých mohou fanoušci leda tak hádat, jak na tom jejich idol je, sdílel i jeho blízký přítel Felipe Massa. „Vím, jak na tom je. Mám informace. Důležité je, že víme, že situace, ve které se momentálně nachází, není jednoduchá. Michael je v těžké fázi a musíme ho i jeho rodinu respektovat,“ řekl před několika týdny deníku Mirror. 

Přes to všechno má ale celá Schumacherova rodina důvod k radosti. Ve stopách Michaela Schumachera totiž úspěšně kráčí jeho syn Mick. A jeho úspěchů si je pyšný tatínek rozhodně vědom. „Jistěže to vnímá. Je to pro Micka velká výzva a všichni věříme, že od příští sezony bude jméno Schumacher opět součástí nejprestižnějších závodů světa,“ nechal se Todt před nějakou dobou slyšet pro Blesk.

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky