Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Jacksonova pitva odhalila: Vpichy i na zádech, rty plné barviva a další problémy

Michael Jackson
Michael Jackson
Zdroj: profimedia
Michael Jackson

Vyzáblý až na kost, rozpíchaný od injekčních jehel a tělo plné silných léků. Tak popsal koroner tělo zesnulého zpěváka Michaela Jacksona.

Michael Jackson by asi neměl radost, že se přišlo na bizarní a šokující tajemství jeho smrti - včetně paruky přilepené na jeho plešatějící temeno - vše bylo odhaleno v podrobné pitevní zprávě, která se objevila 11 let po zpěvákově smrti!

Podle 51stránkového dokumentu koroner zjistil, že král Pop mělo tělo pokryté jizvami a tetováním, že si nechal do rtů vstříknout růžový pigment, našel vpichy od jehel, kterými živil Jackson svůj drogový návyk, i jeho podivné „červené zabarvení“ hrudníku a „externí katetr“.

Podivné modřiny a jizvy

Na kolenou a holeních měl zpěvák podivné modřiny a na zádech záhadný vpich, který vyšetřovatele hodně zaskočil a jako první vedl k teorii vraždy!

Autor hitu Billie Jean zemřel 25. června 2009 po podání smrtící dávky léku propofol - který Jackson nazýval svým „sunarem“. Lék mu podal jeho osobní lékař Conrad Murray, který si pak odseděl dva roky za neúmyslné zabití.

Děsivé tělo

Jackson byl v době své smrti děsivě hubený, vážil jen něco přes 60 kilogramů při výšce 175 centimetrů. Kromě toho zakrýval řídnoucí vlasy parukou, oční linky měl napuštěné inkoustem a do rtů si nechal vstříknout růžové barvivo!

Další podrobnosti: Obočí měl temně černé, stejně jako přední část hlavy, přičemž si ustupující vlasovou linii zakrýval již zmíněnou parukou.

Král popu také trpěl kožní chorobou vitiligo - díky které byly některé oblasti jeho těla světlé a jiné tmavé.

Velké zdravotní potíže

Koroner také objevil řadu zdravotních potíží, včetně chronického zánětu plic, respirační bronchiolitidy a krvácení do obou plic. Jacksonův návyk na drogy byl také evidentní: lékaři na jeho těle objevili 36 vpichů, včetně 13 punkcí, mimo jiné na pravé straně krku, pažích a kotnících.

Kromě propofolu měl Jackson v těle stopy lidokainu, léku na bolest; trankvilizéry diazepam a nordiazepam; lorazepam používaný pro úzkost; sedativní midazolam; a efedrin, který se používá pro narkolepsii a deprese.

Murray, který přišel o lékařskou licenci ve státech Kalifornie, Nevada a Texas, dodnes trvá na své nevinně.

Množství větší než malé

Nejprve Murray tvrdil, že dal Michaelovi pouze malou dávku propofolu, pak ale výsledky testů pak ukázaly, že zpěvák obdržel dávku 40krát větší, než jeho lékař udával.

Murray tedy v roce 2014 zveřejnil video na YouTube, ve kterém prohlašuje, že Jackson byl narkomanem, bral demerol, a on proto nevěděl, že zpěvák vykazuje abstinenční příznaky a špatně mu proto určil diagnózu a podal nevhodné léky.

"Pokud by byl Michael Jackson předtím čistý, byl bych zcela zodpovědný za to, že zemřel, ale on nebyl,“ říká Murray. "Celou dobu jsem nevěděl, že Michael, můj přítel, byl drogově závislý."

Několik let na opiátech

Michael se prý snažil zbavit závislosti poté, co byl dlouhé roky na opiátech závislý, tvrdí dokument o jeho smrti: „Jeho pbvykle brané léky byly náhle vysazeny 48 až 72 hodin před jeho skonem."

"Poslední noc se Michaelova nespavost zhoršila, protože měl absťák a já jsem to nevěděl," tvrdí Murray. "Kdybych o těchto informacích věděl, Michael by se normálně léčil ze závislosti a ještě by tady s námi byl."

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU