Se zprávou o tom, kolik si král popu vytrpěl kvůli svým nohám, přišel jeho dvorní lékař doktor Conrad Murray. Ten ve své knize tvrdí, že legendární zpěvák vždy nosil ponožky, aby skryl groteskně deformované nohy a rostoucí plísňovou infekci, díky které jeho nohy vypadaly, jako by se rozpadaly!

Spousta bolesti

Doktor Murray tvrdí, že zpěvák hitů jako jsou „Black or white“ nebo "Smooth criminal" nemohl postupem času předvádět ani své slavné taneční kreace bez toho, aby u tance trpěl. Když prý předváděl svůj slavný moonwalk, zažíval prý ukrutnou bolest.

Nohy krále popu „byly pokryty mozoly“, odhaluje Murray ve své knize „This Is It“, ve které Michealovu „pokročilou chronickou plísňovou infekci" popsal do nejmenšího detailu.

Murray napsal, že zpěvák kvůli plísni nikdy nesudnaval z nohou ponožky, protože se styděl za to, jak jeho nohy vypadaly.

Ochromující houbovitá plíseň dokresluje utrpení v posledních dnech života Michaela Jacksona, který zemřel v červnu 2009 na srdeční zástavu poté, kdy mu Murray poskytl smrtelnou dávku návykové léků proti bolesti.