Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Michael Hofbauer (†49): Nemoc mu zohyzdila tvář, nezasáhla ale jeho osobnost!

Michael Hofbauer měl velmi krátký život
Michael Hofbauer měl velmi krátký život
Zdroj: Youtube
Michael Hofbauer měl velmi krátký život

Michael Hofbauer byl jednou z dětských hvězd, na které se dá jen těžko zapomenout. "Osvalda" mu už nikdo neodpáře!

Zvrat

Michael Hofbauer se před kamerou prosadil už jako dítě a jeho nejslavnější role se za ním linuly až do dospělosti, kdy mu lidé neřekli jinak než "Osvald". I když měl slušně našlápnuto, série nešťastných náhod korunovaná agresivní rakovinou krku mu obrátila život naruby. Těsně před padesátými narozeninami nemoci podlehl.

Dětská hvězda

Filmografie, kterou za sebou nechal, je vcelku bohatá. Jako dětský herec byl nezapomenutelný.

  • Páni kluci!
  • Tajemství proutěného košíku
  • Od zítřka nečaruji
  • Brontosaurus
  • Lucie, postrach ulice
  • ... a zase ta Lucie!
  • My všichni školou povinní
  • Druhý dech

Michael Hofbauer Michael Hofbauer Zdroj: Youtube

Později se objevil i v Tankovém praporu, Želarech, Smrti pedofila, Hezkých chvilkách bez záruky, ve Škole princů a nekonečném seriálu Ulice.

Velké oči

Po revoluci zavětřil podnikatelský záměr, který by ho mohl nasměrovat k penězům, ale nápad s prodejem prostředků na čištění nevyšel podle plánů a Hofbauer se pokorně vrátil do divadla na Vinohradech, kde ho mezi sebe přijali osvětlovači a později měl možnost předstoupit v menších hrách před diváky.

Když ho rodina upozornila na fyzické anomálie v oblasti krku, navštívil lékaře. Nikdo s jeho závažným stavem nechtěl nic mít, a tak probíhala léčba antibiotiky. Musel bojovat se třemi zhoubnými nádory a ozařováním, které mu popálilo obličej, nadobro zruinovalo imunitní systém, zničilo chuťové buňky, zuby a slinné žlázy. Bez podpory rodiny a kolegů by rezignoval na život mnohem dřív.

Michael Hofbauer Michael Hofbauer Zdroj: Profimedia

Z Prahy se přestěhoval do klidné Dobříše a ujal se role štamgasty v seriálu Ulice. Získal tak pocit, že život nekončí, ale musí pracovat s tím, co je. Plný invalidní důchod a zchátralé tělo na prahu padesátky není tím nejlepším lékem na mužské sebevědomí. Michael Hofbauer ale bojoval. Vyučený prodavač, herec samouk a věčný optimista zemřel 10. ledna 2013, ale jeho role a nezapomenutelný projev budou žít dál.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky