A jsou spolu stále, i když před 15 lety by si na perspektivu jejich vztahu vsadil málokdo.

Zamilovali se do sebe při natáčení komedie Dvě navíc. Aby se mohli vzít, museli se oba nejdřív rozvést. Ona s hercem Donem Johnsonem, on s herečkou Anou Lezou.

Láska hvězdné dvojice měla být bez šancí hlavně kvůli Melaniiným milostným a drogovým excesům a žárlivosti. „Já jsem mnohem žárlivější než Melanie,“ namítá však charizmatický Španěl.

„Ona se mě nikdy nezeptá, s kým budu točit, ale já se zajímám, kdo bude její partner a jak vypadá.“

Navzdory těmto proklamacím se Hollywood baví tím, že kdykoli Antonio točí milostnou scénu, Melanie se „náhodou“ objeví ve studiu. Nejostražitější prý byla, když v Sedmém hříchu hrála Antoniovu partnerku Angelina Jolie.

Z ranče do Playboye

Pokud se o někom může říct, že vyrostl ve studiu, tak to byla právě Melanie.

Její matka Tippy Hedrenová totiž z modelingu přesedlala na herectví (za roli v Hitchcockových Ptácích získala Zlatý glóbus), otec Peter Griffith byl sice pozemkový makléř, ale taky příležitostný herec.

Nepřekvapí tedy, že se jejich dcera před kamerou objevila už jako devítiměsíční mimino v reklamě na dětskou výživu.

Rodiče se rozvedli, když jí byly čtyři roky, vyrůstala s matkou, jejím novým manželem a čtyřmi nevlastními sourozenci na ranči v Kalifornii.

Na první opravdový úspěch si počkala do 17 let, když ve filmu Noc postupuje odehrála několik odvážných scén, stejně jako později v thrilleru Dvojník, v němž představovala pornoherečku.

Melanie Griffithová (54)

  • Po svatbě se herečtí manželé zařekli, že spolu nebudou hrát. Porušili to jen při natáčení filmu Léto v Alabamě. Ten je výjimečný také tím, že Melaniiny děti představují její skutečné dcery Dakota a Stella.
  • Za film Podnikavá dívka získala Zlatý glóbus, ale vlastní také tři Zlaté maliny pro nejhorší herečku za výkony ve snímcích Záblesk, Cizinec mezi námi a Boss.
  • Její bývalá nejlepší přítelkyně Tatum O´Nealové ve své autobiografii uvedla, že nachytala svého otce Ryana s ještě nezletilou Melanií v posteli.