Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Zaměstnanec paláce, který obvinil Meghan z šikany, končí: Důvod je prostý

Bývalý tajemník Jason Knauf
Bývalý tajemník Jason Knauf
Zdroj: Profimedia.cz
Bývalý tajemník Jason Knauf

Chvíli předtím, než světlo světa spatřil rozhovor prince Harryho a vévodkyně Meghan s Oprah, se tiskem začaly šířit zprávy o tom, že Meghan za zdmi Buckinghamského paláce šikanovala své zaměstnance. Jeden pracovník ve službách královské rodiny, který o jejím chování informoval svého zaměstnavatele, dal nyní výpověď.

Na začátku letošního roku obletěl svět dopis, který Jason Knauf, někdejší asistent prince Harryho a Meghan a pozdější pracovník charitativní organizace prince Williama a jeho ženy Kate, adresoval svým nadřízeným. V něm upozorňoval na nevhodné chování Meghan Markle k jiným zaměstnancům paláce. Ty podle něj měla vévodkyně šikanovat. Její chování údajně zašlo tak daleko, že dva její podřízení dokonce dali výpověď. Meghan veškerá obvinění popřela a označila je za další falešnou zprávu, jež se jen snaží poškodit její jméno. 

Jason Knauf ve službách monarchie končí

V posledních letech se Jason Knauf podílel hlavně na práci v královské nadaci prince Williama a jeho manželky Kate. Teď se ale rozhodl podle webu Page Six spolupráci ukončit. Vedly ho k tomu rodinné důvody. Jeho manžel je totiž diplomat a na několik měsíců se vydává za prací do zahraničí. Jason se jej tedy na jeho misi rozhodl doprovodit. 

Po oznámení jeho konce v nadaci se strhla lavina spekulací, podle kterých za jeho výpovědí mohla být nějaká spojitost s Meghan Markle. Podobnému důvodu ale nic nenasvědčuje. Princ William a vévodkyně Kate si spolupráci s Jasonem nemohli vynachválit a rozloučili se s ním krásnými slovy. 

Loučí se s ním s těžkým srdcem

Princ William a Kate byli s prací Jasona Knaufa nadmíru spokojeni, o čemž svědčí i způsob, jak se k jeho odchodu vyjádřili. „Jason byl součástí našeho týmu od roku 2015. Jsme nesmírně vděčni za jeho tvrdou práci a odhodlání jak v královské nadaci, tak v jeho předešlé práci v oddělení komunikace,“ uvedli podle Page Six manželé ve svém prohlášení. „Co se chopil role generálního ředitele, způsobil pozitivní změny. Ukázal vizi naší charitativní práce a poukázal na to, co je pro nás nejdůležitější. Jsme smutní, že nás opouští. Přejeme mu jen to nejlepší do jeho další kariéry,“ dodali ještě. 

A za práci pro palác je nesmírně vděčný i Jason sám. „Pracovat pro vévodu a vévodkyni z Cambridge bylo tím největším privilegiem mé kariéry. Vždycky budu vděčný za tuto příležitost,“ uvedl. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky