Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Meghan Markle myslí na každý detail: Při děkovné řeči vzdala hold Dianě

Princ Harry a Meghan Markle
Princ Harry a Meghan Markle
Zdroj: Profimedia
Princ Harry a Meghan Markle

Jak Meghan Markle, tak Kate Middleton čas od času uctívají památku své tchyně, kterou nikdy nepoznaly. Je to už více jak 20 let, co princezna Diana zahynula při strašlivé autonehodě, láska k ní ale v lidských srdcích hoří dodnes. A i obě vévodkyně na nejrůznějších společenských událostech ukazují, že na matku svých manželů nezapomněly. Naposledy ji připomněla Meghan při předávání cen organizace NAACOP. 

I když ji nikdy nepotkala, matku svého manžela nosí v srdci. Meghan Markle je známá tím, že se častokrát inspiruje oblečením, které její tchyně nosila, čímž tak princezně Dianě vzdává tichý hold. Když to situace nedovolí, doplní Meghan svůj outfit alespoň šperky, které Harryho mamince patřily. 

Šaty i šperky

Vévodkyně Meghan se se svým manželem, princem Harrym, po dlouhé době opět objevili na televizních obrazovkách a jak bylo vidno, přípravu rozhodně nepodcenili. Zatímco Harry oblékl klasické černé sako, bílou košili a motýlka, Meghan si na svých šatech dala opravdu záležet. Zvolila tmavě modrý model se světle modrým přechodem, které přesně připomínal šaty, které si na sebe v roce 1988 vzala princezna Diana při královské návštěvě Thajska. Jak u Meghan bývá zvykem, rozhodně nešlo o náhodu. Šaty z dílny návrháře Christophera Johna Rogerse si Meghan vybrala proto, aby jejich prostřednictvím mohla ukázat, že na svou tchyni myslí. 

K šatům si vybrala pouze decentní šperky. Největší pozornost ale vzbudil zlatý náramek na její pravé ruce. Ten totiž dříve patřil Harryho matce. Podle webu Daily Mail Harry Meghan náramek daroval během jejího prvního těhotenství. Poprvé ho Meghan ukázala v roce 2018 při královské cestě do Austrálie. Na ruce jí pochopitelně nesměl chybět ani zásnubní prsten v hodnotě více jak 8 milionů korun, který nechal Harry pro Meghan vyrobit ze tří drahých kamenů. Dva z nich byly přitom součástí Dianiny kolekce. 

Slova o Ukrajině

Během děkovné řeči, kterou princ Harry a Meghan pronesli poté, co obdrželi jednu z cen, manželé vyjádřili podporu Ukrajině. Už podruhé tak porušili královský protokol, který hovoří o tom, že příslušníci monarchie nesmí veřejně vyjadřovat své politické názory. S tím si ale tato dvojice hlavu dávno neláme. Ukrajině vyjádřili podporu již minulý čtvrtek, kdy byla zahájena ruská invaze, a prohlásili, že oba za Ukrajinou pevně stojí. Za svá slova sklidili mnoho kritiky. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky