Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Princ Harry spěchal za babičkou bez Meghan, nakonec se rozloučit nestihl

Princ Harry
Princ Harry
Zdroj: Profimedia
Princ Harry

Jakmile se během čtvrtečního odpoledne objevily zprávy o tom, že se zdravotní stav královny Alžběty II. zhoršil, vyrazili za ní její příbuzní, aby jí mohli být nablízku. Původně měli na hrad Balmoral přijet i princ Harry s manželkou Meghan, plány se ale nakonec změnily. Harry dorazil sám a navíc pozdě. 

Ve čtvrtek odpoledne se na hradě Balmoral sešli u postele královny Alžběty II. její nejbližší. Nechyběl mezi nimi její syn Charles s manželkou Camillou anebo také vnuk princ William. Ve chvíli, kdy Buckinghamský palác oznámil, že se zdravotní stav královny zhoršuje a královna zůstává pod dohledem lékařů, příbuzní hlavy monarchie spěchali do Skotska, aby mohli být s ní. A za babičkou se vydal i princ Harry.

Dorazil bez Meghan

Nejdříve tiskový mluvčí prince Harryho a Meghan oznámil, že za královnou dorazí oba manželé, nakonec ale přijel jen Harry. Mluvčí na sociální síti sdělil, že „došlo ke změně plánu”. Nikdo ale netušil, proč Meghan manžela nedoprovodila. Podle webu Daily Mail měli být někteří z přítomnosti Meghan u postele královny poměrně zaraženi. Nakonec se ale zdá, že namísto všech svárů, které šly stranou, se Meghan inspirovala Kate Middleton. Ani ta totiž svého manžela, prince Williama, na jeho cestě za babičkou nedoprovázela. Spíše to vypadá, že se u královny sešli primárně její pokrevní příbuzní. 

Přišel pozdě

Princ Harry a Meghan Markle poslední dny tráví v Evropě a díky tomu mohl Harry do Skotska přicestovat během několika málo hodin. Navzdory tomu se ale ani tak nebyl schopen se svou babičkou rozloučit. Podle informací zmíněné redakce totiž Harry ve Skotsku přistál asi 15 minut poté, co Alžběta II. zemřela. Na hradě Balmoral zůstal pak do druhého dne a truchlil společně s příbuznými. Ráno se vracel zpět za Meghan. 

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky