Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Meghan Markle opět pod palbou: K chudým promlouvala v šatech za desetitisíce

Meghan Markle
Meghan Markle
Zdroj: profimedia
Meghan Markle

Dobrý záměr sklidil obrovskou kritiku. Meghan Markle začátkem května virtuálně vystoupila v rámci koncertu Global Citizen’s VAX Live a ve svém projevu poukazovala na to, jak pandemie koronaviru ovlivňuje finanční situaci žen po celém světě. Na tom by nebylo nic špatného, kdyby ovšem vévodkyně nebyla při emotivní řeči ověšená šperky za statisíce a neoblékla šaty, které si může dovolit jen málokterá žena. 

Vévodkyně Meghan se na začátku května vůbec poprvé od premiéry svého a Harryho rozhovoru s Oprah ukázala „na veřejnosti“. Vystoupila totiž v rámci koncertu na podporu očkování proti koronaviru. V předtočeném videu hovořila o těžkostech, které pandemie vnesla do životů mnohých lidí. Hovořila ovšem převážně o ženách. „Od začátku pandemie přišlo o práci 5,5 milionu žen, dalším 47 milionům hrozí chudoba,“ poukazovala podle webu Globalcitizen.org vévodkyně na dopady celosvětově rozšířeného onemocnění. Ačkoliv měl její proslov zcela jistě jen ten nejlepší záměr, od mnohých si Meghan vysloužila kritiku. 

Šaty a šperky za horentní sumy

V první řadě je nutné uznat, že to vévodkyni velmi slušelo. Pro proslov zvolila volnější červené šaty s květinovým vzorem, které doplnila nejrůznějšími šperky. Při bližším zkoumání však některým divákům zůstával podle webu Express rozum stát. „Pěkný proslov Meghan Markle o chudobě, ale pravděpodobně by byl mnohem efektivnější, kdyby na sobě neměla šperky v hodnotě 25 tisíc liber (zhruba 675 tisíc korun, pozn. red.),“ uvedl na Twitteru politický novinář Andrew Pierce. 

Meghanino zápěstí zdobily hodinky značky Cartier, které kdysi patřily princezně Dianě. Ta je dostala od svého otce k jednadvacátým narozeninám a jejich hodnota tehdy činila 17 800 liber. Kromě hodinek Meghan sáhla ještě po zlatých náušnicích a náramku, rovněž značky Cartier, jejichž cena opět sahá k několika tisícům liber. Není zcela jasné, jak novinář přišel na částku 25 tisíc liber, avšak dost možná nebyl tak daleko od pravdy. Navíc jen zmíněné červené šaty stojí 1 200 liber. 

Dvojí metr?

Přestože se mnozí diváci nad Meghaniným stylingem rozčilovali, jiní poukazovali na ostatní členy britské královské rodiny, kteří sami nosí oblečení drahých značek a šperky v hodnotě stovek tisíc korun. „Takže v podstatě nikdo z královské rodiny už nikdy nesmí mluvit o chudobě a charitě. Dejte s tím pokoj!“ napsala jedna z uživatelek Twitteru. „Můžu vám připomenout hodnotu všech šperků, které nosí sama královna, a nikdo to nikdy nekomentoval?“ přidala se další.

Zkrátka to vypadá, že ať Meghan udělá cokoliv, vždy se najde někdo, kdo ji za to bude kritizovat.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky