Britské královské rodině se opět dostává nežádoucí pozornosti. Autoři knihy Finding Freedom (Cesta za svobodou) Omid Scobie a Carolyn Durand totiž aktualizovali své dílo a doplnili jej o několik stránek, které hovoří o událostech doprovázející například interview prince Harryho a Meghan s Oprah, pohřeb prince Philipa či o tom, jak královna postupovala v procesu řešení nařčení, která z úst Meghan padala na některé z členů britské monarchie. Na povrch se tak derou mnohé skutečnosti, které by královna asi nejraději udržela pod pokličkou.

Dobře, že nepřijela

Jak uvedl web Daily Mail, autoři knihy v nových stránkách píší o tom, jak se mnohým členům britské monarchie ulevilo, když se dozvěděli, že Meghan nedorazí na pohřeb prince Philipa. Meghan tenkrát na smuteční události chyběla, neboť byla v pokročilém stádiu těhotenství a její lékař jí důrazně nedoporučoval absolvovat několikahodinový let přes Atlantik. Vévodkyně tak Harryho do Británie vyslala samotného. Jak se ale ukázalo, Harry byl dost možná jediný, komu tato skutečnost vadila.

Ostatní se totiž z absence Meghan tiše radovali. Podle některých by její přítomnost odváděla pozornost od hlavního účelu události a zároveň by způsobila nežádoucí cirkus.

Šikana a zuřivost

Nové řádky knihy Finding Freedom toho ovšem popisují mnohem více. Uvádějí například, že byl princ William neuvěřitelně naštvaný, když zjistil, že princ Harry a Meghan v interview s Oprah promlouvali o rasismu, který dle nich v monarchii panuje. Odkazovali přitom na moment, kdy měl jeden z členů britské královské rodiny vznést obavy nad tím, jakou barvu bude mít pleť tehdy ještě nenarozeného Archieho.

Kniha se taktéž zabývá otázkou šikany, které se měla Meghan dopouštět na svých podřízených. Jak autoři napsali, toto obvinění bylo jistými lidmi vyřčeno krátce předtím, než byl odvysílán rozhovor s Oprah. Stalo se tak prý záměrně, aby kdosi odvedl pozornost od všeho, co se Meghan chystala sdělit.

Související články