Vztah vévodkyně Meghan a jejího otce Thomase je předmětem dlouhých diskuzí již od doby, kdy se Thomas neobjevil na královské svatbě své dcery. Zatímco Meghanin vztah s její matkou Doriou je považován za velmi blízký a Doria byla zároveň pro Meghan jedním z důvodů, proč se společně s princem Harrym přestěhovali do Kalifornie, to samé v žádném případě nemůže být řečeno o jejím otci Thomasovi.

Podle webu The News není Meghan se svým otcem v kontaktu již od své svatby. Přitom původně ji měl otec přivést k oltáři. Napětí mezi dvojící však rostlo poté, co začal Thomas komunikovat s médii a o své dceři nemluvil tak úplně v dobrém. Ještě před svatbou mu totiž Meghan adresovala dopis, v němž se snažili utužit s otcem rodinné vztahy. Její otec však dopis nechal otisknout v denících Mail a MailOnline.

Takový zásah do soukromí pochopitelně neunikl pozornosti královny Alžběty II., která byla odhodlaná situaci ihned řešit. „Královna byla velmi znepokojena tím, jak se situace vymykala kontrole. Buckinghamský palác chtěl zajistit, aby se o věci brzy přestalo mluvit,” uvedl zdroj podle webu The News novinářce Vanesse Grigoriadis.

„Bylo to nařízení přímo od královny. Svým dvořanům dala přesné instrukce, aby došlo k rychlému vyřešení situace. Ale Kensingtonský palác nezpíval tu stejnou písničku. Meghan to tak nechtěla. Nechtěla se, aby se do věci někdo angažoval a chtěla si to vyřešit po svém,” uvedl ještě zdroj.

Podle všeho se nakonec Buckinghamský palác rozhodl respektovat přání vévodkyně ze Sussexu a do věci nijak nezasahoval. „Britové většinou neutíkají od své rodiny, zatímco Američané si zakládají na jednání jednotlivce,” napsala novinářka pracující pro Vanity Fair.

„Toto je její rodina a nikdo z Paláce by nepodnikl žádné kroky bez toho, aniž by se jí napřed zeptal,” vyjádřil se k události bývalý tajemník princezny Diany.