Královna nařídila Meghan a Harrymu návrat do vlasti

Královská rodina
Královská rodina
Zdroj: Profimedia
Královská rodina

Po pár týdnech pobytu v Kanadě se Meghan Markle a princ Harry dozvěděli nepříjemnou zprávu. Královna jim nařídila návrat do Velké Británie a navíc musí přestat používat značku Sussex Royals. 

Princ Harry s manželkou začátkem roku oznámili královně Alžbětě svůj záměr odtrhnout se od královské rodiny a žít úplně nový život v Kanadě. Cesta k samostatnosti ale nebude tak jednoduchá, jak si vévodkyně s vévodou ze Sussexu plánovali. Královna totiž nad nimi vládne přísnou rukou a nařídila jim návrat do vlasti.

Harry a Meghan by v dohledné době měli také přijít o možnost používání značky Sussex Royals. Toto opatření pochází přímo od královny Alžběty II., která nesouhlasí, aby mladí manželé používala značku Sussex Royals společně se svými aktivitami. Jestliže už nechtějí plnit povinnosti vyplývající z jejich postavení, není možné, aby se propagovali jako členové královské rodiny. Slovo "Royals" totiž označuje členy královské rodiny.

Královna vládne rodině přísnou rukou

Královna Alžběta si nedávno zavolala svého vnuka i s jeho manželkou s jasným účelem. Manželé totiž musí splnit povinnosti, kterým se nevyhnou. Dle prohlášení Buckinghamského paláce rozhodnutí opustit rodinu vstoupí v platnost až na jaře, do té doby musí Meghan i Harry svou rodinu reprezentovat. Ve Westminsterském opatství čeká vévodu a vévodkyni ze Sussexu účast na tradiční bohoslužbě. Do Velké Británie se ale budou prý vracet pravidelně. Meghan s Harrym dorazí do Velké Británie i se synem Archiem. 

V blízké budoucnosti se pár chystá žít střídavě v Británii a Severní Americe, chtějí však být finančně nezávislí. Odborníci ovšem už teď odhadují, že bude dvojice patřit mezi nejbohatší lidi na světě a to i po odtržení od královské rodiny. Rozhodnutí tedy Meghan ani Harry na svém kontě nepocítí. Než se ale jejich sny vyplní, pár měsíců budou muset ještě plnit rozkazy z Buckinghamského paláce... A teď je ještě ke všemu čeká "přebrandování" jejich značky, což bude jistě velmi náročný úkon. Jmenuje se tak jejich instagramový účet, který sleduje 11 milionů lidí, webové stránky, které jistě nebyly levné a pod královskou značku rovněž spadá i charita, kterou dvojice zřídila.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky