Rodina a nejbližší přátelé se rozloučili s Matthewem Perrym. Pohřeb oblíbeného herce proběhl komorně na hřbitově Forest Lawn v Los Angeles. Kromě rodiny na obřadu nechyběli ani Perryho kolegové z legendárního seriálu Přátelé.

Na poslední rozloučení dorazili všichni kamarádi Matthewa Perryho ze seriálu Přátelé. Nechyběla Jennifer Aniston, Lisa Kudrow, David Schwimmer, Courteney Cox ani Matt LeBlanc.

Dále na smutečním obřadu byla Perryho maminka Suzanne, tatínek John Bennett Perry i nevlastní otec Keith Morrison.

Úmrtí Matthewa Perryho kolegy z Přátel velmi zasáhlo. „Všichni jsme naprosto zničeni ztrátou Matthewa. Byli jsme víc než jen kolegové. Jsme rodina. Je toho tolik, co bychom mohli říct, ale teď si musíme dát čas na truchlení a zpracování této nedozírné ztráty. Časem řekneme víc, jak a kdy budeme moci. Prozatím jsou naše myšlenky a láska s Mattyho rodinou, jeho přáteli a všemi z celého světa, kteří ho měli rádi,“ napsali ve společném prohlášení.

Tížila ho samota

Matthew Perry byl v životě velice úspěšný, pravou lásku se mu ale nikdy najít nepodařilo a samota ho velmi trápila. „V devětačtyřiceti jsem se pořád bál být sám. Pokud zůstanu sám, najde si můj šílený mozek (šílený, jen co se téhle oblasti týče) nějakou výmluvu, abych dělal nemyslitelné, pil a bral léky. Vzhledem k těm desítkám let života, které jsem si přesně tímhle zničil, mě už jen pomyšlení na to, že bych to udělal znovu, děsí. Nebojím se promluvit na veřejnosti před dvaceti tisíci, ale nechte mě večer o samotě na gauči u televize a začnu se bát. Bojím se vlastní mysli, bojím se vlastních myšlenek, děsím se, že mi vlastní mozek bude našeptávat, abych sáhl po lécích, tak jako už několikrát předtím. Můj mozek se mě pokouší zabít a já to vím,“ svěřil se herec ve své knize. Deprese pak často zaháněl konzumací léků a alkoholu.

„Chodím s Julií Robertsovou. No a co, musíš se napít. Zrovna jsem si koupil dům snů, je z něj výhled na celé město! Bez dealera si to nevychutnám. Vydělávám milion dolarů týdně – pašák, co? Nedal by sis něco k pití? Ale jistě, že dal, děkuju pěkně. Všechno jsem to měl,“ napsal Perry ve svých memoárech.

„Kdybych to všechno měl udělat znovu, šel bych na konkurz na Přátelé? To si pište, že šel. Pil bych znovu? To si pište, že pil. Bez alkoholu, který uklidňoval mé pocuchané nervy a pomáhal mi, abych se bavil, bych skočil z mostu už někdy ve dvaceti. Můj dědeček, skvělý Alton L. Perry, vyrůstal s otcem alkoholikem a ovlivnilo ho to natolik, že si v životě nedal ani kapku, ani jednou jedinkrát za celých těch nádherných devadesát let, co žil. Nejsem můj dědeček,“ líčil Matthew, který bohužel odešel předčasně z tohoto světa poté, co utonul ve vířivce.

Související články