Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Peníze a politická kariéra? Matěj Stropnický o tom, proč šel do Výměny manželek

Matěj Stropnický a Daniel Krejčík
Matěj Stropnický a Daniel Krejčík
Zdroj: Profimedia
Matěj Stropnický a Daniel Krejčík

Zdá se, že reality show Výměna manželek nabrala jiný směr. Po zhlédnutí nejnovějšího dílu vám totiž asi poprvé nebude těžko. Další změnou je, že se v pořadu objevil pár, který veřejnost už zná. Tvoří ho bývalý předseda Zelených Matěj Stropnický a jeho přítel Daniel Krejčík. Oba momentálně žijí na zámku a přiznávají, že motivací k účasti byly peníze. Jejich honosné sídlo totiž vyžaduje spoustu oprav.

Život na zámku není takový, jak by si člověk představoval. Přiznává to i vyměněná manželka Martina, která byla z množství práce překvapená.

Zámek také vyžaduje spoustu oprav, a tudíž i peněz. Jedním z důvodů, proč do Výměny manželek jít, byly právě peníze. Tím se Stropnický s Krejčíkem nijak netají.

„Živit tenhle barák není žádná bžunda, musíme do léta sehnat čtyři miliony na střechu, teda už jsem zvládl osm set tisíc, zbejvá 3,2 mil., abych byl přesnej, mazec,“ napsal Stropnický na svém facebookovém profilu, kde celou Výměnu manželek hodnotí.

Chtěli jsme ven z bubliny, říkají

Oba si zároveň chtěli zkusit, jaké to je, žít mimo komfortní zónu. „Heslo ‚ven z bubliny‘ – to byl jeden z důvodů, proč jsme se přestěhovali na ves, prostě život má bejt pestrej, čím různější lidi člověk potká, tím ho víc žije a taky třeba líp pochopí jejich životy a tím i názory, že jo,“ přiznává Matěj.

„Řekli jsme si, že zkusíme svoji účast pojmout trochu jinak, než je v pořadu zvykem, brát prostě tu druhou rodinu jako návštěvu, jako přátele a zkusit je poznat a vyjít se všemi dobře, netočit se na blbostech, my taky nejsme dokonalí,“ tvrdí.

S vyměněnou manželkou Martinou si rozuměl. „Debaty s ní byly tudíž fajn a zajímavé, ona sama je statečná, silná ženská, která hodně obětuje svojí rodině a vydrží všechno, ale strašně mě potěšilo, když pak nakonec řekla: Jsem ráda, že jsem chvíli nebyla jenom máma, ale znovu taky i Martina, to jí moc přeju, aby si udržela,“ píše Stropnický, který účasti v pořadu nelituje.

Účasti ve Výměně manželek nelitují

Stropnický pak ve svém psaném projevu naznačuje, že reality show ho posune v politickém smýšlení.
„Těsně předtím, než Martina dorazila, jsem musel opustit na tři hoďky barák, šel jsem hustou vánicí a myslel na to, jak se nám kamarádi a internety budou posmívat, že jdeme do reality show, kterou sleduje milion lidí,“ uvažoval politik.

„Jenomže mně došlo, že kdo chce v politice hájit obyčejný lidi, a to já navzdory všemu prostě chci, nesmí pohrdat jejich zábavou,“ zakončil svoje upřímné povídání. Tak schválně, s čím Matěj přijde příště.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU