Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Stropnický a Krejčík: Po Výměně jim divačka poslala stovky tisíc korun. Proč?

Matěj Stropnický a Daniel Krejčík
Matěj Stropnický a Daniel Krejčík
Zdroj: Profimedia
Matěj Stropnický a Daniel Krejčík

V nedávné době se objevili v reality show Výměna manželek, a zasáhla je vlna pozornosti a reakcí. Vesměs jsou to komentáře pozitivní, jedna z divaček jim ovšem doslova vyrazila dech. Rozhodla se je totiž podpořit ve zvelebování zámku, na němž žijí, a poslala jim obří částku.

Účast Matěje Stropnického a jeho partnera Daniela Krejčíka v reality show Výměna manželek byla pro mnohé velkým zpestřením. Partneři totiž společně žijí na zámku, který však prochází rozsáhlou rekonstrukcí. Matěj a Daniel již do opravy investovali mnoho času i financí, do finální podoby má však stavení ještě hodně daleko. Jejich účast v reality show tak byla podle webu iDNES částečně motivována i peněžitou odměnou. Pořádný balík ale dvojice dostala až po odvysílání dílu. Ozvala se jim totiž jedna divačka a nabídla pomoc.

Obrovská suma

„Starší paní Naděžda z Prostějova mě po telefonu zasypala vědomostmi, co si o našem zámku dohledala. A asi po čtvrthodině povídá, že její maminka po osmašedesátém emigrovala, v USA se znovu vdala a ona i otčím už zemřeli, před pár měsíci jí umřel i manžel a děti nemá. Z toho dědictví, co získala, nám chtěla přispět na zámek. Chtěla, aby to byla nějaká konkrétní věc, co po ní zbude, s tím, že nám daruje tak okolo čtvrt milionu,“ uvedl dle iDNES Matěj Stropnický, který byl z telefonátu zcela jistě zaskočen.

„Uklonil jsem se na dálku a nabídl, že mám zrovna před sebou upravený rozpočet na zastřešení věže a že to dělá 309 431 korun. Ona si to zapsala a řekla, že se ozve. Abych řekl pravdu, volají nám různí lidé. Vesměs milí, ale hodně věcí pak vyšumí, to už patří k věci. Jenomže jsem se ráno probudil a peníze byly na zámeckém účtu. S paní Naděždou jsem samozřejmě mluvil už i osobně a do Prostějova posílám velké poděkování,“ napsal Stropnický v příspěvku na sociálních sítích. 

Opravě zámku věnují vše

Štědrý dar od divačky Naděždy zcela jistě partnerům velmi pomůže a zároveň se díky němu zámek zase o něco více přiblíží své finální podobě. Už teď má ale mnoho návštěvníků a koná se v něm spousta kulturních akcí. „Od začátku zámkem provázíme, máme jeden okruh, který pojímáme každý jinak,“ lákal Stropnický potenciální zájemce na prohlídku. 

„S námi jdete ten samý okruh, ale dozvíte se od každého něco úplně jiného. Dan má rád strašidla, pověsti a pohádky, já mám rád fakta, souvislosti a data. Takže je dobré dát si nejprve to moje a pak to jeho pro odlehčení,“ dodal ještě na závěr.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU