Vítězem nejnovější řady MasterChefa se stal dvaačtyřicetiletý Jan Albrecht. Honza v minulosti pracoval v managementu luxusních restaurací, pak se ale ze dne na den rozhodl radikálně změnit svůj život.

Amatérský kuchař se začal otužovat metodou Wim Hof a živí se jako instruktor. Nyní to ale vypadá na návrat ke gastronomii.

„Vítězstvím Honzy jsem absolutně nadšený, protože ta jídla, která vařil a hlavně cesta, kterou od prvního dílu až do cíle ušel, je neuvěřitelná. Finále se mu extrémně povedlo,“ nešetřil chválou porotce Jan Punčochář. „Myslím, že jsme rozhodli správně. Sice to bylo extrémně náročné, rozhodovat mezi Terkou, Kubou a Honzou, protože všichni tři do toho dali maximum, a Honza předvedl o něco lepší výkon. Jsem rád, že novým MasterChefem je právě on,“ doplnil Radek Kašpárek.

Honzovi se první jídlo ve finále zrovna dvakrát nepovedlo a na začátku mu nad soupeři chybělo pár bodů, ty ale zvládl v dalších chodech dohnat.

Zdroj: VLM

Na začátku finálového večera to Honzovi úplně nevycházelo

„Myslím si, že na začátku finálového večera, tak to Honzovi úplně nevycházelo, a tak trochu utekl hrobníkovi z lopaty a nakonec to celý obrátil ve svůj prospěch. Možná to měl celý naplánovaný…  Opravdu nevím, ale dopadlo to pro něj naprosto skvěle a nám třem to jeho menu strašně chutnalo,“ ohodnotil výkon Albrechta třetí porotce Přemek Forejt.

Vítěz MasterChef Česko kromě titulu nejlepšího amatérského kuchaře vyhrál i 2,5 milionu korun, což byla nejvyšší finanční odměna v historii soutěže.

Honza po vyhlášení výsledků neskrýval své emoce. „Jsem pořád v šoku, já jsem ani nedokázal pořádně ty emoce vystříknout. Ten den byl obrovsky náročný. Měl jsem i moment, kdy jsem si říkal, že už na to seru, že už fakt nemůžu, ale normálně jsem se hecnul. Ať si to pamatují všichni, že to vždycky jde, že je potřeba bojovat a zlomit to a povedlo se,“ nechal se slyšet Honza hned po skončení náročného finále.

„To je neuvěřitelný. Kamarádi, já jsem od začátku věřil a tady to máte. Takže všichni věřte a plňte si svoje sny, protože to k*rva jde! MasterChef! Když si něco vezmete do hlavy, tak si za tím jděte. Nenechte si od nikoho nic rozmlouvat, nenechte si do toho povídat a jděte si za tím, protože ono to funguje a jde to. Tady je důkaz,“ vzkázal v závěru Albrecht ostatním milovníkům gastronomie.

Související články