Radek Kašpárek je bezesporu realista a tvrdí, že nouzový stav ve stanoveném datu neskončí. „Já osobně to vidím tak, že tahle situace bude trvat bohužel minimálně do konce roku. Nemyslím si, že by vláda uvolnila ta opatření,“ řekl Šípu známý porotce z MasterChefa.

„Začátkem prosince by to mělo začít nějak všechno fungovat. Je tam riziko těch vánočních svátků, že se začnou navštěvovat rodiny. Budou silvestrovské party a přesně tohle vláda nebude chtít,“ myslí si Kašpárek.

Radek Kašpárek musel zavřít Field

„Ty restaurace budou zavřené minimálně do konce roku. My teď přemýšlíme, co dál. Nám se úplně těmi jídly, které vaříme a prezentujeme, nevyplatí rozvoz,“ konstatuje. Jídla ve Fieldu jsou totiž nejenom dobrá, ale také krásná a naservírovaná s příslušnými proprietami. Od začátku bylo jasné, že varianta rozvozu není na pořadu dne.

Kašpárek má jiné plány. „Máme v jednání, že bychom se vrátili k tomu, co jsme dělali na jaře. Je to vaření pro ty nejpotřebnější, na které se teď úplně zapomnělo, a to jsou nemocnice,“ prozrazuje šéfkuchař.

V MasterChefovi ho za chvíli neuvidíme

„Zatím to nechci zakřiknout, včera jsem to rozjednal. Chtěl bych nějaký posun vidět do konce příštího týdne. Myslím si, že zůstaneme u toho,“ tvrdí. Naštěstí na tom není tak, aby musel restauraci Field zavřít nicméně finanční ztráta je jistě obrovská.

„Ty ztráty prostě vyrovnat nepůjdou. To půjde prostě za námi, za spolumajiteli. My jsme na to připraveni, bohužel,“ hlesne Kašpárek. Jako správný chlápek z Ostravy má pro strach uděláno, takže se bude snažit, co to půjde.

Natáčení bylo pozastaveno

„Nezavíráme. Teď tedy samozřejmě zavřeno máme dle nařízení vlády. Absolutně si nedokážu představit, že by Field měl skončit. Budu se rvát a bojovat za to, abychom tuhle nepříjemnou dobu nějak přežili a zase se mohli zpátky postavit na nohy,“ říká bojovný Kašpárek.

„Já mám pod sebou velký počet zaměstnanců a nemůžu je zklamat,“ dodává Kašpárek. Informaci o tom, že se do Fieldu jen tak nepodíváte, najdete i na jejich stránkách. „Je nám líto, ale vzhledem k vládnímu nařízení v souvislosti s pandemií covid-19 je restaurace od 14. 10. uzavřena,“ píše se tam.

Za svoji restauraci Kašpárek bojuje

„Nic lepšího jsem nikdy nejedl. Byli jsme několikrát a těším se zas,“ odpovídají nadšení fanoušci. „Nejlepší párování nápojů, co jsme kdy zažili a úžasný personál,“ chválí je. „Skvělý zážitek u vás, moc vám držím pěsti,“ píše další. Tak snad bude mít Field brzy zase plno.