Soutěž má sama o sobě dramatický nádech, na čemž není nic špatného. To k reality show tohoto typu prostě patří. V popředí lze pak spatřit tři výrazné postavy, které vám hezky natvrdo řeknou, co si o vašem kuchařském umění myslí.

Když se ale kamery vypnou, věříme, že to tak horké nebude. Atmosféra na place musí být zákonitě příjemná, protože i když se hlavní aktéři snaží tvářit přísně a soutěžící naopak vystrašeně, na tváři se jim občas vykouzlí jemný náznak úsměvu. I proto mají diváci soutěž MasterChef Česko rádi. Je to zkrátka pro jakousi přirozenost, která prosvítá, i když vlastně nemá.

Stačí, když se podívají...

Pozornému divákovi dojde, že události, které se po zapnutí kamer odehrávají, jsou spoluprací scénáristů, soutěžících a v neposlední řadě porotců, jenž se přesvědčivě snaží říkat drsné repliky. Jsou uvěřitelní, pravda, ale mají i lidskou tvář, kterou veřejnost oceňuje.

Všichni tři mají ještě jedno plus. Hezky se na ně kouká. I když by se mohlo zdát, že se svojí vizáží Punčochář tratí, není tomu tak. I on má spoustu obdivovatelek. Je na něm vidět, že má smysl pro humor a tím vás prostě, když bude chtít, ukecá. Je navíc jasné, že vám ráno udělá snídani. Sám by bez ní začal nový den sotva. Nenechte se zmást, že vypadá trochu jako Méďa Béďa. Určitě si bude umět dupnout. To by přece nebyl šéfkuchařem restaurace U Matěje.

Že Punčochář netáhne? To si jenom myslíte

Stojí ale i za slávou podniků jako Le Terroir a Grand Cru. „Vypadáš jako ten z Batmana,“ lichotí mu příznivci. Nazývají ho ale také svým vzorem, fešákem i slaďoušem. Vůdčí role prostě dělá divy. Ženy milují ale i pána zpravidla po jeho pravici. Ano, jedná se o ostraváka s pořádně hrubým hlasem, kterým některé fanynky dostal do kolen.

Řeč je o šéfkuchaři restaurace Field, Radkovi Kašpárkovi, jenž sice po odvysílání první série „trochu“ nabral, ale dívky bere pořád. Sexy chlap, sexy řízek nebo pořádný kus chlapa, píší o něm. Pár kilo navíc zřejmě nikomu nevadí. Lepší než kdyby chrastil kostmi. Jeho obdivovatelky za chvíli začnou sbírat bodíky na kartičku, kterou má Kašpárek v ruce v reklamě na známý obchodní řetězec. Hezky po ostravsku říká, že už bodíky nasbírané má. A vy?

Kašpárek vás očaruje hlasem. Taky už sbíráte bodíky?

Třetím, nejmladším porotcem, je Přemek Forejt. Sami soutěžící říkají, že sice vypadá jako princeznička, ale když otevře pusu, jde z něho pořádný respekt. Ten zřejmě doléhá skrze obrazovky až do ložnic všech Češek a Slovenek, jinak si nelze vysvětlit ty reakce.

Ani jedna z divaček se nestydí napsat, co si o něm opravdu myslí. Přemek se tedy rozhodně nemusí bát, že by neměl z čeho vybírat. „Ahoj čumáčku, jsi boží,“ vzkazuje mu první. „Kocourek jako vždy,“ přidává se další. „Přemku, jsi prostě borec, moc ti to sluší“ a „ jsi nádherný chlap, máš můj velký obdiv,“ zní ostatní lichotky, kterými je Přemek denně zasypáván.

Ahoj čumáčku, jsi boží, píší ženy Forejtovi

Svůj fanklub má každý z nich a „jejich děvčata“ si do zelí určitě nepolezou. Jednotlivé porotce většinou slovy svádí jiné věkové kategorie i typy žen. Jen některé jdou na to útokem. „Já vás žeru. Jste božani všichni tři. Vaše hlášky a smích mě zabijou,“ nebojí se hromadné zprávy příznivkyně.

„Jste zatím ta nejzajímavější a zároveň ze všech sérií nejvtipnější porota,“ lichotí i muži. Ti ovšem mají jiný záměr a myslí to jistě jen přátelsky. Na rozdíl od jejich manželek, co sedí doma u televize...