Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

MasterChef Česko se blíží do finálové rovinky: Komu uteče titul o fous?

Masterchef Česko
Masterchef Česko
Zdroj: TV Nova
Masterchef Česko

Soutěž MasterChef se blíží do finále a v souboji o vysněný titul už zbývají poslední čtyři amatérští kuchaři. Od postupu do finále dělí účastníky už jen posledních pár výzev, komu ale nakonec uteče možnost zabojovat o vítězství těsně před závěrem?  

V kuchařské soutěži MasterChef Česko už zbývají poslední čtyři soutěžící, kteří mají hlavní výhru doslova na dosah. O tom, kdo z nich se dostane až do finále, rozhodnou další dvě výzvy.

Amatérští kuchaři už jsou v kuchyni MasterChefa nějakou dobu a jejich gastronomické znalosti by proto měly být více než slušné. Jak jsou na tom, pokud jde o identifikaci surovin, měli šanci se přesvědčit hned v úvodní výzvě úterní epizody.

Porotce jim připravili ke každému písmenu abecedy jeden tajemný poklop ukrývající surovinu. Z těch, které soutěžící správně identifikují, pak museli následně uvařit co nejlepší pokrm. A komu se to nepovedlo, čekal ho další zátěžový test od Radka Kašpárka.

Terka s Martinem předvedli bezchybné výkony

Ačkoliv v kuchyni MasterChefa rozhodují hlavně schopnosti, občas je potřeba mít trochu štěstí. Bez něj se soutěžící neobešli ani v poslední výzvě, která mimo jiné vyžadovala strategické uvažování a dobré znalosti surovin.

Porotci si připravili více než dvacítku surovin a skryli je pod gloše opatřenými písmeny abecedy. Podle písmen pak mohli účastníci odhadnout, jaká surovina by se na daném místě mohla nacházet.

Soutěžící proto mohli využít taktiku a volit si písmena, která nenabízela takovou variabilitu. Komu první úkol nesedl, měl šanci zachránit se v druhém kole. Speciální masterclass spojenou se zátěžovým testem si totiž pro soutěžící připravil jeden z porotců Radek Kašpárek. Soutěžící to rozhodně neměli jednoduché, protože museli udržet krok s michelinským kuchařem, který jim sice všechno trpělivě a názorně ukázal, ale stíhat jeho obvyklé tempo už bylo samo o sobě velice náročné.

Nakonec k překvapení samotných diváků i soutěžících kuchyň MasterChefa nikdo neopustil, jelikož Terka i Martin předvedli naprosto skvělý výkon. O poslední trojici finalistů tak se tak rozhodne v dnešním díle. Kdo vypadne se dozvíte již dnes večer od 20:20 na TV Nova nebo už nyní na Voyo. 

Lubina opustil soutěž jako poslední, kdo ho bude následovat?

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky