Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

MasterChef Česko opustil Aco: Na kole štěstí si vytočil smůlu a zarazil porotce

Masterchef Aco
Masterchef Aco
Zdroj: TV Nova
Masterchef Aco

Kuchařská soutěž MasterChef Česko se posouvá blíže ke svému finále, a tak se počet soutěžících nadále snižuje. Dalším, kdo musel opustit kuchyň nejlepších amatérských kuchařů Česka, byl svérázný Aco. Ten měl namále už několikrát. Nakonec ho ze soutěže vyřadila jedna z nejdrsnějších výzev. 

Porotci kuchařské soutěže MasterChef Česko si pro soutěžící připravili hned dva náročné úkoly. V prvním z nich si všichni za pomoci moderátora Pavla Poulíčka vytočili na „kole štěstí” suroviny, z nichž museli vařit, a také různá omezení, která jim práci ztěžovala. Petra například musela po celou dobu přípravy svého pokrmu používat jen malý nožík, Aco zase musel vařit v chňapkách. I přes různé nesnáze se ale vaření vydařilo všem. Nejvíce však Lubinovi, kterého porotci ihned odměnili odchodem na balkón. 

Zásadní chyba

V druhém kole se podmínky ještě ztížily. Betty, Petra a Aco totiž mohli ke svému vaření používat jen rychlovarnou konvici, gril anebo pečící hrnec. A zatímco Betty s Petrou se k úkolu ihned postavily čelem a bez většího přemýšlení se pustily do vaření, Aco začal zmatkovat. Dokonce ve spižírně sáhl po mase, které vůbec neznal. Když se pak porotci u Aca zastavili a zeptali se ho, jaké maso drží v ruce, nedokázal jasně odpovědět. 

Navzdory velkým problémům se mu ale přece jen podařilo pokrm naservírovat. A porota byla příjemně překvapená. Přestože jim telecí steak chutnal, Acovi vyčetli jeho chaotické vaření, které ostatně kuchař z Balkánu předváděl prakticky pravidelně. 

Reakce diváků

Nakonec to byl právě Aco, kdo kuchyň MasterChefa se slzami opustil. A podle diváků bylo rozhodnutí poroty správné. Přestože podle některých je Aco skutečně talentovaným kuchařem, diváci dali za pravdu porotcům a souhlasili s tím, že je Aco v kuchyni opravdu nervózní a oproti ostatním kolikrát vůbec nevěděl, co a jak vlastně uvařit. A stejně jako porotu, i fanoušky show zarazilo, že nepoznal maso, ze kterého vařil. „Nebyl špatný, ale nepoznat maso v téhle fázi soutěže je ostuda. Měl jít hned během vaření,” napsala jedna z divaček v komentáři na Facebooku pořadu. „Jestliže nepoznal maso, tak fakt neměl ve finálové skupině vůbec co dělat,” přidala se další s tím, že možná i ona Acova neznalosti pomohlo porotcům v jejich rozhodování.

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky