MasterChef Česko si na konec října pro diváky připravil halloweenský speciál. Jako první je pozve do mateřské školy na nefalšovanou halloweenskou party, kde nebude nouze o zábavné převleky ani strašidly inspirované vaření. Soutěžící musí nejdřív připravit děsivou svačinku a následně obědové menu složené z hlavního chodu a dezertu doplněné limonádou. Který ze dvou týmů dovede svým jídlem více zaujmout a vyhne se tak nutnosti vařit v příští eliminační výzvě?

video
Je nám líto, ale vložené video již není dostupné.

Do kostýmu půjdou úplně všichni

O složení týmů tentokrát rozhodne náhoda. Soutěžící si postupně vyloví z pytle zástěru, která určí jejich příští osud. Týmy pod vedením kapitánek Petry a Sofie se musejí rozhodnout, co vlastně chtějí připravovat, aby uspokojily chutě dětí, které patří k těm nejnáročnějším strávníkům. I přesto mají někteří soutěžící z nové výzvy vyloženě radost. „Od začátku jsem si přála, abychom vařili ve školce a pro děti, takže se mi to vyplnilo,“ svěřuje se Ivka. Pak už nezbývá, než se pro vaření trošku přizdobit a pustit se do práce. Jaké kostýmy soutěžící dostali, můžete vidět ve videu.

Je libo oční bulvu?

Venkovní výzva v mateřské škole prověří kreativitu a hravost soutěžících, protože za každým jídlem musí být i zajímavý příběh. Vzhledem k tématu strašení se tak na talířích objeví třeba duchové nebo oční bulvy. A nakonec to budou právě malí strávníci, kdo rozhodne o osudu soutěžících, protože svým hlasem pošlou jeden z týmů na balkón a ten druhý do vyřazovací výzvy.

Zvítězí u dětí růžoví nebo šedí? To diváci odhalí už v úterý 25. října ve 20:20 na TV Nova a už teď na Voyo.