Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Do MasterChefa dorazí český Ryan Gosling, postaví soutěžící před těžkou výzvu

MasterChef
MasterChef
Zdroj: TV Nova
MasterChef

Porota si do kuchyně MasterChefa ráda zve zajímavé hosty, aby soutěžícím představila různé způsoby, jak se dá uvažovat o jídle a moderních trendech v gastronomii. Ve středeční epizodě proto do kuchyně MasterChefa dorazí Ryan Gosling české gastronomie – šéfkuchař Café Savoy František Skopec. Ten se specializuje na českou kuchyni a přetváří ji moderním způsobem, který však zároveň vzdává hold tradici. Přesně to bude i první úkol, s nímž se soutěžící budou muset popasovat. V předem daném časovém limitu budou muset připravit českou klasiku a nějakým způsobem ji ozvláštnit a pozvednout oproti originálu. Na toho, kdo neuspěje, čeká vzápětí snídaňová výzva.

„V gastronomii se k tradicím rádi vracíme,“ uvede zadání Radek Kašpárek a Přemek Forejt ho doplní: „Být věrný tradicím však rozhodně neznamená rezignovat na progres a snahu posouvat se dál dopředu.“ Jan Punčochář svým kolegům přizvukuje: „Já si myslím, že i tradiční jídla můžou být kreativní.“ Kam všemi těmi slovy míří, se ukáže vzápětí, protože dorazí František Skopec s ukázkou toho, jak může vypadat moderní česká gastronomie. Je otázkou několika okamžiků, než začne zadání prvního vaření nabývat pevnější obrysy – porotci i jejich host si totiž vyberou svá oblíbená česká jídla, která by chtěli ochutnat v inovované podobě. Aby to však nebylo tak snadné, ke každému je přiřazena i konkrétní časová dotace, v níž ho soutěžící musí připravit, a ta je pro každý pokrm velmi hraniční, takže trocha taktizování bude na místě.

Nejlepší pokrmy si jako obvykle vyslouží místo na balkóně, zbylí soutěžící se však o své místo ve finálové šestce budou muset ještě poprat. O tom, kdo postoupí a kdo soutěž opustí, rozhodne snídaňová výzva. I tentokrát však bude potřeba inovovat a prokázat značnou kreativitu, protože připravovaná snídaně má být pokud možno netradiční a neotřelá. Kdo svým jídlem porotce příjemně překvapí a kdo naopak zklame? To vyjde najevo už ve středu 23. listopadu ve 20:20 na TV Nova a už teď na Voyo.

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky