V první výzvě letošního ročníku Masterchefa se celá finálová šestnáctka musela popasovat s poměrně těžkým zadáním – uvařit z osmi předem daných exkluzivních surovin.

Amatérští kuchaři dostali na stůl dančí maso, aronii, medvědí česnek, svatojánské ořechy, hrachové miso, kadeřávek, pohanku a houby shitake. Úkolem bylo použít všechny suroviny tak, aby v pokrmu byly cítit. Nejlépe dopadli Robin a Martin a devět soutěžících muselo obléci černou zástěru a zabojovat o setrvání v soutěži v testu chuťových buněk.

Nejméně jich nakonec uhádli Aco a Ado a nejvíc surovin tipla Betty, celkem 15. Výrazné Číče balkon unikl o fous, uhodla 12 surovin. Nakonec jí ale místo v soutěži stály špatně naservírované krevety, které porota nechtěla ani ochutnat.

Číče zlomily vaz krevety

I další výzva byla pěkně zapeklitá, nicméně soutěžící velmi bavila, jelikož si povinně vyzkoušeli kombinování netradičních chutí. Porota jim předložila pět neobvyklých dvojic surovin, které k sobě na první pohled neladí, a z jedné z nich museli uvařit jídlo, kde budou chuťově velmi dobře znát obě dvě. Šlo o jehněčí a kávu, mátu a hořčici, mrkev a maliny, bazalku a arašídové máslo a nakonec patizon a borůvky.

Některá jídla nakonec odmítli porotci ochutnat. Syrové krevety nebo jehněčí a jídlo naservírované Číčou podle nich vypadalo nevábně.

"Tak tímto Číča hasne. Kdo mi fandil, děkuji! Na jednu stranu je to potupné vypadnout jako první v top 16, ale zase si myslím, že jsem se dostala docela daleko z celý Český republiky. Jsou tam moji kámoši, kteří jsou lepší a chtěli to vyhrát víc než já. A jsou sakra boží, našla jsem spoustu přátel a každý den mi vibruje mobil, kde si převážně píšeme prasárny nebo se podporujeme," vtipkuje Číča na Instagramu. Podrobnosti už neprozradila.

Nejvíce trojici hvězdných kuchařů ve složení Jan Punčochář, Přemek Forejt a Radek Kašpárek nadchla Sofie svým mátovým brownies s hořčicovým krémem a drobenkou. Kdo jako další v pořadí opustí kuchařské klání, můžete zjistit už nyní na Voyo nebo v úterý 27. září od 20:20 na TV Nova.

Číča musela z kola ven