Veřejně se přiznala k tomu, že sdílí svůj život se ženou, ve své nové knize. Martina Viktorie Kopecká delší dobu váhala, zda má se svým coming outem vyjít na veřejnost, a to i s ohledem na to, že má velký vliv na své farníky. Nakonec se ale rozhodla, že dá přednost upřímnosti a podpoří věřící členy LGBT komunity.

Setkává se prý převážně s pozitivními ohlasy, a to především v osobní komunikaci. Pochopitelně se objevila i kritika, sympatická duchovní se ale snaží si je příliš nepřipouštět.

Kopecká našla lásku na celý život

S Andreou žije od loňských Vánoc, o své orientaci ale ví mnohem déle. Podle svých slov je přesvědčená, že je to pro ni ten pravý vztah. “Něco je jiné. Vnímám, že mám po svém boku výjimečnou osobu, se kterou chci prožít celý život. A také nám už dávno není dvacet. Samozřejmě jsem se i zamýšlela nad tím, jak může být vše bolestivé, jaké přijdou následky, reakce,” přiznala v rozhovoru pro iDNES.cz.

O její partnerce, která se nedávno rozhodla studovat teologii, aby své lásce lépe porozuměla, věděl podle Martiny Viktorie Kopecké husitský biskup již delší dobu. Navzdory předsudkům, které v církvi vůči homosexuálům panují, ji ale podpořil.

Martina Viktorie Kopecká byla ale smířená s tím, že může nastat situace, kdy by se své služby musela vzdát. “I kdybych musela svléknout talár, jsem dál farářkou. A nepřestanu věřit v Boha. Přála bych si prostě jen žít naplněný vztahový život – a netajit svou radost,” vysvětlila, proč se přece jen rozhodla jít s pravdou ven.

Související články