Populární moderátorka má za sebou několik náročných životních etap. Mezi jednu takovou patří například období, kdy se snažili s manželem více než šest let o dítě. Další zkouškou pro ni bylo soudní řízení s psychiatrem Cimickým. Rozhodla se o svém zážitku otevřeně vypovídat.

Boj o dítě

Maminkou tří dětí se stala až po opravdu dlouhé a trnité cestě. „Pamatuji si ten moment, kdy jsem vzala všechny ty hormonální pera a léky, dala jsem je do jedné velké igelitky a donesla do lékárny. Tam jsem je předala s tím, že už je nepotřebuji. Už jsem se nechtěla snažit za každou cenu. Pak jsem vyšla před tu lékárnu a poprvé po letech jsem se svobodně nadechla. Přijala jsem, že nebudu máma, a strašně se mi ulevilo,“ vzpomínala pro iDNES na náročné období.

V tento okamžik si myslela, že se nikdy matkou nestane. „Na bezdětnost jsem nebyla připravená. Děsila mě, protože jsem neměla žádný záložní plán,“ svěřila se.

S manželem se nakonec rozhodli, že si osvojí dítě. Prošli si náročným procesem plných pohovorů. Stálo to ovšem za to.

„Já byla naprosto okouzlená. Byl to velký moment a vůbec nic jsem si nerozmýšlela,“ přiznala moderátorka.

Po pár týdnech po tom, co si dceru přivezli domů, zjistila Martina, že je těhotná. S manželem mají dnes tři děti. Dvě holčičky podobného věku a mladšího kluka.

„Když vidím svou prostřední dceru, tak si říkám, tohle je v něčem moje kopie, proč zrovna to a ono jsem jí předala. U adoptivní jsem pořád překvapená a nemám to k čemu vztáhnout. Což je sice složité na jednu stranu, ale na druhou jste úplně nezatížená a můžete to dítě objevovat ve všech rovinách.“

Sexuální obtěžování

Martina Hynková Vrbová je jednou z žen, které před lety sexuálně napadl známý psychiatr Cimický. Bylo to v období, kdy její kariéra teprve začínala.

„Není pravda, že jsem se tenkrát neozvala. Šla jsem za tvůrci pořadu bezprostředně po tom. Řekla jsem jim, co se stalo a že s ním nejsem schopna dál pracovat. Oni řekli, že to chápou, ale odešla jsem já. Všichni se ho báli, a nejenom v televizi. Měl opravdu dlouhé prsty. Věděli, že mám pravdu, ale v té době se proti němu nezvedl nikdo. Ani lékaři,“ vzpomíná.

„Viděla jsem výpovědi žen, které byly skutečně znásilněné doktorem Cimickým. A zazněly tam také hlasy, že tohle by pan doktor nikdy neudělal. Navíc od autorit, jako byl doktor Uzel nebo režisér Adamec. To už se mi zdálo nebezpečné. Směřovalo to k tomu, že z těch žen udělají nesvéprávné bytosti, které si stěžují na něco, co se nikdy nestalo. Věděla jsem, že můžu pomoci tím, že nejsem psychicky nemocná pacientka, byla jsem jeho kolegyně, a zkušenost mám úplně stejnou. Tak jsem se zvedla z gauče a řekla manželovi, že do toho musím vstoupit.“

Děsivý zážitek v sobě měla zakořeněný roky. „Konkrétně k obtěžování došlo, když mi bylo 27 let a přišla jsem za panem Cimickým, protože jsem potřebovala nějaké informace k pořadu. Dnes už mám ten hrůzný zážitek zpracovaný. Pryč je role oběti,“ svěřila se pro Novinky.

„Před pár dny jsem vypovídala jako svědek před soudem. Ozývají se mi ženy, které jsou také oběťmi, a svěřují se mi, že pro ně není snadné znovu mluvit o všem, co se jim v ordinaci doktora Cimického stalo. Byla jsem na tom stejně, ale pevně věřím v pravdu a v to, co v sobě nesu,“ dodala k celé kauze.

Související články