Na začátku kariéry mu fanynky div nepadaly k nohám. Postupem času však herec Martin Zounar začal nabírat kilogramy, až se nakonec dopracoval k obezitě. Se svou váhou bojoval sám, časem mu ale začalo docházet, že bez další pomoci vytoužené postavy asi nedocílí. A proto se rozhodl vyhledat odborníka. „Poprvé v životě jsem kvůli své obezitě navštívil specializovaného lékaře. A musím říct, že nechápu, proč jsem to neudělal dřív,“ napsal v březnu letošního roku herec na sociální síti.

Výsledky přišly rychle

A jak je vidět, pomoc lékaře ho neskutečně nakopla. Herec se začal více věnovat pohybu, a dokonce pozměnil své stravovací návyky. V dubnu už byl Zounar o celých pět kilogramů lehčí. „Nedržím žádnou přísnou dietu, ale jím. Absolutně vše a pořád. Nemám stres, nemám potřebu žádných odměňovacích dnů, cítím se dobře, začalo se mi lépe spát, přestal jsem i občas chrápat, a navíc kila postupně mizí,“ hlásal nadšeně.

Zcela největší šok pro jeho kolegy i fanoušky přišel zhruba v půlce července, kdy Martin Zounar na sociální síti zveřejnil svou aktuální fotografii, na které mu to neskutečně sluší. Je vidět, že na sobě neuvěřitelně zapracoval a jeho snažení přináší ovoce. Jeho cesta ale zdaleka nekončí. „Prázdniny v plném proudu a chci se trochu pochlubit. Jo, makám. A je mi dobře. Už 7. měsíc. I vy vydržte, jde to,“ motivoval i další své sledující, kteří by se mohli potýkat s obdobnými problémy.

Kolegové jsou v šoku

Nová fotografie Martina Zounara nenechala v klidu ani jeho herecké kolegy. „Teda! Vypadáš skvěle,“ napsala pod snímek herečka Alice Bendová. „Jsi borec,“ přidala se moderátorka Zuzana Belohorcová. „Ty jsi tak krásnej,“ komentovala příspěvek jeho seriálová kolegyně Martina Randová.

A vlnu kladných reakcí způsobila i nedávno zveřejněná srovnávací fotografie, na níž je Martin Zounar zachycen na začátku své cesty a nyní. „To je absolutně fantastické,“ radoval se z úspěchů svého kolegy a kamaráda Ján Jackuliak. A v komentářích Zounarovi zatleskala i Patricie Pagáčová.