Roli otce si zahrál Martin Pechlát v seriálu Táta v nesnázích, kde výchovu dcer řešil s filmovou exmanželkou v podání Jitky Schneiderové.

Zajímavostí přitom je, že dvojici skutečně pojít rodinné pouto, ovšem ne partnerské, herečka je Pechlátova švagrová.

Trojnásobný otec žije ve spokojeném vztahu s manželkou Andreou a jejich dcerami a jeho životní láska je dcerou herce Aloise Švehlíka a zároveň sestrou herce Davida Švehlíka, který byl manželem Jitky Schneiderové.

„S Martinem jsme zažili spoustu rodinných večeří a obědů. Jsme tak trochu rodina. Byl to životní bonus si spolu teď zahrát. Báječný!“ prozradila kdysi Blesku Jitka, která má s exmanželem Davidem dceru Sofii Annu.

I když se se Švehlíkem rozešla před mnoha lety, se zbytkem jeho rodiny, včetně Pechláta, je herečka v pravidelném kontaktu. „Ano, jsem s rodinou Sofinky, se širší rodinou, v blízkém kontaktu,“ přiznala Schneiderová.

S manželkou Andreou se ale Pechlát neseznámil ani Švehlík, či kolegyně z branže Jitka, ale společní kamarádi.

Do všeho nám skočily sociální sítě

Pechlátová se totiž pohybuje zcela mimo herecký svět a pracuje jako úřednice v bance.

„Samozřejmě máme čas s manželkou někam si zajít jen spolu a zajet si na dovolenou. Myslím, že i takhle časově náročné natáčení skloubit s rodinou jde,“ svěřil se před časem Pechlát výše zmíněnému webu.

Přestože se snaží být herec co nejlepším otcem, moderní svět mu k tomu příliš nenahrává. Podle něj za oddělení dnešní mládeže od rodičů může hlavně elektronika a sociální sítě.

„Já bych to asi zobecnil. Teď nám do toho všeho skočily ještě sociální sítě. Pro nás byli informačním zdrojem rodiče a prarodiče. Od nich jsme čerpali to, jak se máme chovat, jak žít, od nich jsme získávali zkušenosti. Dnes si děti vezmou telefon a vědí najednou všechno. Najdou si, co potřebují. Takže mám trochu pocit, že děti své rodiče už tolik nepotřebují. Možná je mi jich trošku líto, že nemají takové ty vřelejší vztahy, sdílení zážitků, jak to fungovalo dříve. Ale to je také individuální. Jen mi přijde, že se ze vztahů vytrácí taková ta propojenost mezi generacemi. To mě na tom mrzí,“ postěžoval si Pechlát v rozhovoru pro Deník.

Martin Pechlát se narodil se 30. října 1974 v Praze. Nejprve vystudoval střední strojní průmyslovku, poté pracoval v České televizi jako mikrofonista a až později se rozhodl pro hereckou dráhu.

Na jevišti začínal v Klicperově divadle v Hradci Králové, nyní působí ve Studiu DVA, v Národním či Dejvickém divadle. Má jednu Thálii i Cenu Alfréda Radoka.

Jeho první výraznou filmovou rolí byla postava v komedii Nuda v Brně z roku 2003. Dále se proslavil rolí samotářského podivína v komedii Účastníci zájezdu, zahrál si také ve filmech Václav, Vratné lahve, Prvok, Šampón, Tečka a Karel, Poslední Aristokratka či pokračování Aristokratka ve varu.

Televizní diváci ho znají také ze seriálů Táta v nesnázích, Volha nebo Co ste hasiči.