Reality show LIKE HOUSE láká diváky na nový, neotřelý obsah. Sedm influencerů půjde na tři měsíce bydlet do luxusní vily a získávat sympatie diváků, kteří nakonec rozhodnou o vítězi.

Ve hře je půl milionu korun a soutěžit o ně budou hvězdy TikToku, YouTube a Instagramu ve složení: Tomáš Běhounek (Tomi, @imtomi_), Lada Horová (Láďa, @laaduska_official), Adam Kajumi (Adam, @adamkajumi), Marie Rosecká (Maru, @maru_rosecka), Barbora Stříteská (Barča, @barbarastriteska), Jan Svěcený (Honza, jenisek_) a Marek Valášek (Marek, @datel_marek).

Podle hvězdy VyVolených Martina Hranáče ale tvůrci pořadu vybrali naprosto nezajímavé tváře. „Televize Prima se po propadáku s reality show VyVolení 3 a VyVolení 4 snažila jejich neúspěch zakrýt tvrzením, že Češi prostě nemají rádi tento typ soutěží. Pravda je ale taková, že za neúspěchem stál vždy jen špatný casting a nepřipravenost produkční společnosti. A to platí i tentokrát,“ zkritizoval Hranáč podle webu Extra.cz novou show.

„I dvanáctiletá dívka by vybrala lépe,“ říká Hranáč o účastnících LIKE HOUSE

„Když jsem viděl výběr soutěžících do nové show LIKE HOUSE, hned jsem pochopil, že od dob posledních dvou VyVolených se vůbec nic nezměnilo. Casting zřejmě dělali nějací čtyřicátníci, padesátníci, kteří rozhodně TikTokem a influencery nežijí,“ tvrdí podle výše uvedeného zdroje Martin Hranáč.

„Nebo proč nezkusili tiktokera Beztrika, který má od všech ostatních naprosto odlišnou formu videí a všude chodí nahoře bez? Jenže vedení na Primě si řeklo: ‚Natočíme pořad pro mladé o tiktokerech. Víte vůbec někdo, co to ten TikTok vlastně je? Ale to je jedno, potřebujeme utopit pár milionů!‘ Podle mě by i dvanáctiletá holka, která tu aplikaci používá, udělala mnohem lepší výběr účastníků,“ opřel se bavič do výběru soutěžících.

Hranáče ale rozčílil i fakt, že Prima vybrala do vily pouze heterosexuální účastníky.

Hranáč upozornil na to, že u nás žijí i cizinci a LGBT komunita

Martin Hranáč se svou orientací nikdy netajil, absence gayů a jiných etnik než bělochů v LIKE HOUSE ho proto nadzvedla ze židle.

„Ale úplně nejdůležitější je to, že TV Prima vybrala jen mladé heterosexuální bělochy. Co to jako znamená? Je to zlo. Chtějí tím naznačit, že na TikToku a na YouTube nejsou žádní Romové, Asiati, homosexuálové, cizinci s jinou barvou pleti nebo lidé s handicapem? Mladí už léta sledují Netflix, kde jsou v seriálech promíchané různé rasy a orientace, a baví je to. Oproti předchozím generacím jim to připadá už úplně normální. Nevím, co tímhle krokem chtěla televize vlastně vyslat za signál. Dost zpátečnické,“ uzavřel Martin Hranáč.

Jak se nakonec nová reality show u diváků chytí, ukáže až první epizoda, kterou by měla TV Prima odvysílat 19. dubna 2021. Původní termín premiéry byl totiž odložen kvůli pozitivnímu testu na covid jednoho ze soutěžících.