Už je to nějaký čas, kdy Marta Kubišová se zpěvem sekla. Za tři roky jí bude osmdesát a energie už jí jen ubývá. Naposledy udělala výjimku, když do kin vstupoval film Havel. Nazpívala k tomu svoji Modlitbu pro Martu za doprovodu dětského sboru. Navíc prošla radilální změnou vizáže a přestala si barvit vlasy.

„Téměř do padesáti let jsem se vůbec nebarvila. Má obvodní lékařka mě v těch vlasech a roušce nepoznala,“ přiznala Kubišová pro deník Aha. Už dříve říkala, že nechce, aby ji lidé poznávali. Popularity už si užila víc než dost.

„Po revoluci chtěli, abych se vrátila ke zpívání a hučeli do mě, abych se starala o vlasy a vypadala jako dřív,“ svěřila se zpěvačka. Byla dokonce nucená se líčit, ale ona tomu nikdy neholdovala. Nakonec přišla pandemie koronaviru a byla už jen a jen doma.

Dlouho uváděla pořad Chcete mě?

Nemohla se logicky starat ani o vlasy. „Přišel koronavirus a kadeřnictví byla dlouho zavřená. Navíc beru nějaké léky a začaly mi padat vlasy, tak je teď šetřím,“ vysvětlila Kubišová, která se má potýkat se zdravotními problémy. „Je mi neustále zle. Cítím, že se se mnou něco děje, že se mnou není něco uvnitř zdravotně v pořádku. A lhala bych, kdybych tvrdila, že nemám strach. Nechce se mi o tom vůbec mluvit. No, a navíc jsem se teď stala takřka nepohyblivou,“ prozradila před pár měsíci legendární zpěvačka.

„Velmi obtížně chodím, takže nevycházím ani z baráku. A když už musím k lékaři jednou týdně na injekce, musí mne doprovodit dcera Káťa. Mám osteoporózu a přestala mě poslouchat kolena, takže jednou týdně chodím k profesorovi Tršovi na dvě injekce do pravého a jednu injekci do levého kolene,“ tvrdila v únoru letošního roku.

„Musím do sebe vpravit alespoň deset takovýchto koňských dávek. A zvlášť po těch injekcích, když se vám to všechno rozleží, mám ukrutný bolesti, že ani analgetika nezabírají,“ dodala.

Zavolali jsme jí tedy z redakce, jak je na tom nyní. Čekala velmi důležitý telefonát z nemocnice a byla zjevně zaneprázdněná. Je tedy zřejmé, že zdravotní komplikace neustaly a Kubišová se o sebe musí starat více než kdy dřív.