Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Marta Kubišová se pravděpopodobně nakazila podruhé koronavirem

Marta Kubišová
Marta Kubišová
Zdroj: Profimedia

Onemocnění covid-19, které způsobuje zákeřný koronavirus, je nebezpečný zejména pro starší ročníky. Mezi ně patří bezesporu i Marta Kubišová, kterou zřejmě vir napadl podruhé. Zpěvačka totiž opět ztratila čich.

Zdravotní problémy ji již provázejí nějakou dobu. A teď tohle! Testem nákazu potvrzenou nemá, ale myslí si své a podle toho se i chová.

„Myslím, že už jsem to prodělala v minulém roce, ale snažím se držet se od všech zařízení dál, protože teď jsou nemocnice plné »kovidářů«. Snad se bude dát prokázat, že to člověk mohl chytit už loni. Ty důsledky jsou jasné,“ řekla Kubišová magazínu Sedmička.

Marta Kubišová

„Teď momentálně řeším ztrátu čichu,“ svěřila se Kubišová. „Nevím, jestli je to tím, že mám už jen jednu kočku, ale když jsem jich měla víc, věděla jsem, ve kterém záchůdku se co děje, cítila jsem to. A teď nic. Přijdu k tomu záchůdku, který je mezi lodžií a pokojem, a nevím o tom. Ani si toho nevšimnu,“ tvrdí zpěvačka.

„Ale teď to řešit nebudu, když už jsem to vydržela takřka rok,“ dodala. Kubišová si myslí, že už koronavirus jednou prodělala. Kromě ztráty čichu se jí však nic neděje.

„Nikdy jsem žádné vysoké teploty neměla. I u zápalu plic jsem mívala 37,5 °C. To bylo nejvíc. Já to neberu tragicky. Kdyby se mi přitížilo, samozřejmě že bych zavolala, ale zatím si říkám, že když se držím doma a maximálně vyjdu před barák se psem, přece si to nemůžu nikterak pohoršit nebo někoho nakazit. I v baráku chodím s rouškou,“ objasnila.

„Mezitím mi spousta přátel říká, že staří lidé stejně přijdou o čich, že to není příznakem žádné nemoci. Tak to tak beru,“ dodala zpěvačka, která se snaží se netrápit.

Marta Kubišová

Mezi další umělce, kteří se nakazili koronavirem, patří třeba Simona Stašová. „Úplně mě to vyřadilo z provozu. Tak obrovskou únavu jsem už hodně dlouho nezažila. Spala jsem šestnáct hodin denně a teprve asi tak po devíti dnech jsem byla schopná si alespoň něco přečíst,“ popisovala herečka dle webu iDnes.cz.

„Maminka mi vždycky navařila a kastrůlky mi nechávala za dveřmi. Úplně jsem se od ní odřízla, aby se nenakazila. Už mám ale od doktora potvrzení, že jsem fit, a dokonce jsem už i hrála divadlo,“ radovala se Stašová.

Simona Stašová, Jiřina Bohdalová

„Nebudu říkat, že je to lehká chřipečka. Taky už je mi pětašedesát, tak to na mně bylo znát. Nekašlala jsem, ale všechno mě bolelo, hlavně záda, nevěděla jsem, jak si mám lehnout,“ popsala útrapy spojené s koronavirem Stašová webu super.cz. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky