Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Rozhovor s Martou Jandovou: Velká prsa byla moje noční můra

Marta Jandová
Marta Jandová
Zdroj: Profimedia

Dospívání Marty Verner (Jandové) (46) nebylo vůbec jednoduché. Zpěvačka doufá, že její dcera Maruška nebude řešit problémy, jaké měla ona.

Přestože byla štíhlá, dělala balet a zdědila po rodičích pěkné rysy, o tom, že by vstoupila do světa modelingu, zpěvačka nikdy neuvažovala. Nevadila jí ani tak menší výška měří jen 168 centimetrů, ale překazila jí to rostoucí prsa, která se jí vyvinula víc, než očekávala.

Nelákaly vás někdy soutěže krásy?

Nelákaly. Když jsem byla malá, tak možná ani Miss Československo nebyla, začali ji vysílat, tuším, až po revoluci, a to už mi bylo patnáct let a měla jsem čtyřky nebo pětky prsa. Hubená na modelku jsem byla naposledy ve dvanácti. Pak už jsem začala nabírat ženské tvary. Ve dvanácti na mě přišla puberta a hrozně rychle mi vyrostla prsa, a to pro modelku není úplně nejlepší. Dělala jsem v té době balet, a to už mi i maminka říkala, že ani baletka nemůže mít tak velká prsa. (smích) Byla to trochu moje noční můra.

Marta Jandová Marta Jandová Zdroj: Profimedia

Trápilo vás to? Řešila jste někdy svoji postavu?
Ano, pořád, protože maminka byla hrozně hubená a já i moje sestřenice jsme zdědily nějaké divné geny. (smích) Nevím, jestli to nebyl Černobyl, ale narostla nám takhle velká prsa a kvůli mojí nejhubenější mamince na světě jsem měla vždycky pocit, že jsem taková trošku přitloustlá. Když se dívám na fotky, kde mi bylo dvacet, tak si říkám, že jsem měla skvělou figuru a k tomu velký prsa, co jsem tenkrát chtěla víc, ale myslím si, že když je člověk mladej, tak se sebou není nikdy úplně spokojenej. Pokud teda není vysportovanej.


V době dospívání vás už hodně bavila muzika, oblékala jste se v rockovém stylu... To už jste postavu asi tolik neřešila, ne? Nebo ano?

Vždycky jsem byla docela vysportovaná a vyskákaná, ale nikdy jsem neměla pekáč buchet. Udělala jsem si z toho možná trošku handicap, který jsem si ale řešila jen sama v sobě. Zpětně vidím, že jsem neměla moc důvodů být nespokojená. (smích)

Marta Jandová Marta Jandová Zdroj: Profimedia

Sledovala jste soutěže krásy alespoň v televizi?
Tenkrát, když to byl velký boom, tak jsem je sledovala, ale nikdy to nebylo tak, že bych chtěla být nejkrásnější. Mnohem víc jsem vždycky chtěla umět tancovat. Pamatuju si, že když jsem viděla poprvé v televizi taneční skupinu UNO, chtěla jsem se stát její členkou. Vždycky jsem toužila být zpěvačkou a tanečnicí, a to teď chce i moje dcera.

Plní se jí už tímhle směrem sny?

Tancovat jako já zatím ještě neumí, ale je velký sportovec. Dělá horolezectví, jezdí na koni a teď jsme si řekli, že by mohla zkusit alespoň ten tanec, aby se na diskotékách necítila tak blbě jako já, až bude dospívat. (smích) Takže si říkám, že bych ji občas vzala ke kamarádce na street dance nebo něco. A jinak si strašně ráda zpívá, skoro nezavře pusu. Hodně mi to připomíná moje dětství. Táta mi říkal, že jsem taky pořád mluvila a zpívala. A nedávno jsem si všimla, že si vymýšlí vlastní texty a dělá si i melodie, z toho mám velkou radost.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky