Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Marta Jandová zvítězila nad závislostí!

Marta Jandová zvítězila nad závislostí!
Marta Jandová zvítězila nad závislostí!
Zdroj: Lucie Vítková, Ivan Kahún

Zpěvačka Marta Jandová se ještě nedávno potýkala s problémy, které ohrožovaly její život i kariéru.

Tuzemský fanoušek může MARTU JANDOVOU (37) momentálně vidět v muzikálu Kat Mydlář. Jak se jí líbí role hodné Dorotky? „Líbí se mi moc, akorát že jsem vždycky hned v první půlce mrtvá…“ Z divadla si ovšem poslední dobou často odskakuje do Ameriky. Chystá se snad znovu změnit bydliště? A jak se tohle trajdání zamlouvá jejím spolubydlícím?

Diskutujte: Udělala Marta Jandová dobře, že se vrátila z Německa zpět do Čech?

Marta Jandová

Když tolik cestuješ, kdo ti hlídá psy?
Jezdí na prázdniny k mému kamarádovi do Říčan. Dřív jsem je nechávala různě po kamarádkách, u táty a tak, ale chtěla jsem, aby měli jen dva domovy. Jeden u mě a jeden ten prázdninový. Teď tam ale byli měsíc v kuse, to je dlouho, bylo mi po nich fakt smutno. A taky mi chybí procházky. Kvůli pejskům se ze mě stal takový přírodní člověk. Ne že bych se nesprchovala, to nemyslím… (směje se) Ale ty procházky mě hrozně baví.

Přes léto jsi ale kromě cestování přestala kouřit…
No ano, nekouřím už čtyři měsíce. Přestala jsem podruhé. Poprvé jsem nekouřila dva a půl roku, ale vrátila jsem se do Prahy a zase jsem začala. Protože tady se kouří všude. V Německu už nesmíte ani v restauraci, ani v baru. Kdežto tady vlastně i když nekouříte, tak kouříte pasivně. No a já jsem v dubnu začala mít problémy se zpíváním. A jednoho dne jsem seděla v divadle, chtěla si zapálit a ani jsem na to neměla chuť. Tu cigaretu jsem vykouřila do půlky a říkala jsem si – proč to dělám? Tak jsem zkusila přestat. Myslím si, že jsem byla závislá spíš psychicky než fyzicky.

A zatím to jde…
Jde. A už ani nesleduju, jak dlouho jsem nekuřák. I když v telefonu mám aplikaci, která mi to počítá a hlásí mi, po jaké době začínají líp fungovat plíce nebo krevní oběh.

Přibrala jsi?
Samozřejmě. První tři měsíce jsem se nemohla ani podívat na váhu. Ale teď už to jde zase dolů. A hlavně se mi o hodně líp zpívá, to je to nejdůležitější.

Co takové to pokušení na večírcích, když se pije?
To zvládám. Už jsem si od té doby, co nekouřím, pár skleniček dala a na cigaretu jsem chuť měla, ale nezapálila jsem si. To je, myslím, dobrý znamení.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky