Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Marta Jandová: Marušku jsem si vysnila

Marta Jandová: Marušku jsem si vysnila
Marta Jandová: Marušku jsem si vysnila
Zdroj:

Marta Jandová (39) ukázala Story svou tříměsíční dceru Marušku. Prozradila, že její muž – porodník při porodu zavíral oči, a také zda se bude či nebude vdávat.

Zpěvačka přijela na rozhovor s kočárkem, ve kterém spala její dcera.

Marie má ve třech měsících husté černé vlasy. Zdědila je po mámě?

Řekla bych, že ano. Když jsem se narodila, měla jsem hodně vlásků a můj přítel rovněž. Takže to má v genech. Nemá ani kouty, vypadá jako dospělá holka, když se občas rozumně podívá.

Je vidět, že jste do své dcery zamilovaná.

Já jsem strašně zamilovaná. Miminko jsem si moc přála a můj přítel taky, takže je to vymodlené a vytoužené děťátko. V rizikovém těhotenství jsem měla hodně času na snění a Maruška je to dítě, které jsem viděla ve svých snech.

Kdybyste věděla, že se budete cítit tak skvěle, nezaložila byste rodinu o dvacet let dřív?

Ve dvaceti asi ne. To jsem se necítila dospělá. Byla bych hodně ulítlá máma, teď jsem zklidněná a vyrovnaná. Vždy jsem chtěla
mít děti, jenže na to musí být dva, a já nejsem typ, který by partnera obelhal, že bych vysadila antikoncepci. To bych nedokázala.

Musela jste potkat toho pravého – porodníka Miroslava Vernera. Jak jste se poznali?

Seznámili nás kamarádi. Náhodou jsme byli oba zrovna po rozchodu, a přitom to nebylo tak čerstvé, takže jsme se netrápili blbými smutky. Náš vztah vlastně vznikl povídáním. Pořád jsme mluvili a mluvili, až jsme se domluvili…

Jaká jste měli společná témata?

Mirek je velmi aktivní člověk. Potápí se, jezdí na lyžích a na snowboardu, do toho má rád umění a rockovou hudbu. Baví ho jezdit na výlety a do přírody. Takového muže jsem si vždycky přála. Nejvíc jsme se bavili o svých snech, co bychom chtěli dělat a kam jet. I když je z jiné branže, tak jsem s ním toho měla společného víc než předtím s partnery-muzikanty.

Po kom jste pojmenovali Marii?

Dvě naše babičky se jmenovaly Marie, stejně tak i moje nevlastní babička. A všechny byly úžasné. Jméno se nám zamlouvalo tím, že je biblické, mezinárodní i zároveň české a ještě se mi líbí jeho pohádková zdrobnělina – Maruška.

Váš partner je porodník, ale rodit vás odmítl. Jak zvládl samotný porod?

On dopředu vyhlásil, že by byl tak nervózní, že mě rodit nemůže. Jednou mi byl nucen dělat ultrazvuk a klepala se mu ruka. Při porodu se radši otočil. Když miminko přicházelo na svět, doktor se ho zeptal, jestli se nechce také podívat. A on to překvapeně komentoval: „Můžu?“ Byl hrozně šťastný a říkal, že si přeje, „aby už tu byla s námi“. Jako profík ví, co všechno se může pokazit. Bude se chovat jako normální člověk, protože není pediatr a nevyzná se v dětských nemocech.

Marie se narodila s pupeční šňůrou kolem krku. Neříká se o takových novorozencích, že jsou to šťastné děti?

Na to se musím zeptat doma. Ona je velmi usměvavé miminko. Nesměje se, jen když má hlad nebo ji bolí bříško, ale většinou se jí všechno líbí. Pokládám ji na gauč, kde má nad sebou hrazdičku s hračkami, a ona se deset minut směje na jednoho zajíčka. Má pusu od ucha k ucha a zamilovaně se na něj dívá. Můj přítel už mu dal jméno Karlík, takže miluje Karlíka.

Neuvažujete o tom, že byste se vdala?

Chci se vdávat a budu se vdávat. Jen neříkám kdy, ale už to plánujeme.

Jakou máte představu o obřadu?

Sama jsem se jednou vdávala a přítel je také rozvedený, ale ani jeden z nás neměl obřad v kostele. Chtěli bychom tedy mít církevní svatbu a Maruška by nám šla za družičku.

Jak narození vnučky prožívá dědeček Petr Janda?

Táta to prožívá skvěle. Dokonce se vrátil s rodinou o den dřív z dovolené. Ani nejeli domů a pokračovali za mnou do porodnice, tak strašně ji chtěli vidět. Táta vstoupil do pokoje a rovnou si šel umýt ruce, aby si Marušku pochoval. Na miminka je zvyklý. Voláme si teď víceméně každý den. Jeho manželka Alice je můj nejlepší rádce.

Ohlásila jste konec v muzikálech, přesto teď ve dvou působíte...

Máte pravdu, to jsem řekla. Úplně jsem na to už zapomněla. A teď mě čeká nový muzikál.

Jaký muzikál Martu čeká a co na sebe ještě prozradila se dočtete v aktuálním čísle časopisu Story.

Nové Story v prodeji

  • Rozhovor: Marta Jandová
  • Téma: Když je láska zničující
  • Jan Kříž a jeho utajená vášeň
  • Móda: Oblečte se do sametu
  • + SPECIÁL VÁNOCE

Cena jen 25 Kč

Navštivte nový web www.story.cz

 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky