Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Marimar má obličej znetvořený cystickým hydromem. Přesto ji živí krása

Marimar Quiroa
Marimar Quiroa
Zdroj: Pixabay
Více v galerii
Marimar Quiroa

Marimar Quiroa není jako jiné dívky. Musela si vybojovat pevné místo ve světě, kde byla za nádor, který má od narození, terčem posměchu. 

Od začátku 

Narodila se v Kalifornii a hned v porodnici čekalo na lékaře i rodiče nemilé překvapení. Tvář holčičky hyzdil cystický hygrom. Na začátku přežívaly naděje, že by se dal operativně odstranit, ale s tím, jak dívka rostla a nádor se zvětšoval a zasahoval do krku a tváře, šance mizely. Každým dnem byl pro Marimar život těžší. Nemohla dýchat, polykat ani jíst. Podstroupila spoustu chirurgických zákroků a dnes přijímá potravu jen díky speciální trubici a nemluví. K dorozumívání používá znakovou řeč a posunky, kterým rozumí hlavně její blízcí. 

Vlastní cestou 

Největší ponížení zažívala dívka ve škole. Spolužáci se jí vysmívali a často ji přirovnávali k opici. Marimar ztratila sebevědomí, ale doma sedávala před zrcadlem a snažila sebe samotnou přesvědčit, že každý člověk je krásný. To ji přivedlo ke kosmetice a k líčení. Přihlásila se do školy pro profesionální vizážistky a založila si vlastní kanál na Youtube. Tam má už přes šest set tisíc fanoušků. Natočila čtyři stovky videí a každé má miliony shlédnutí. Patří ke skutečným hvězdám internetu a všem, kteří se jí za její hendikep posmívali, dala lekci. A nebylo jich málo! 

Marimar tvrdí, že make-up je jedna část krásy. Ta druhá a mnohem důležitější vychází přímo z nás. Člověk musí věřit, mít zdravé sebevědomí a nestát na místě. 

Nevypadá jako všichni ostatní a nikdy nepovede obyčejný život, nepromluví, nenají se a jen s těžkostmi si bude hledat partnera, ale dokázala v sobě životní trable potlačit. Bohužel jsou kolem ní lidé, kteří zírají a nepohlížejí na ni jako na člověka, ale jako na atrakci. Někdy si ji vyfotí nebo mají urážlivé poznámky. Na to existuje jediný lék - ignorovat je. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky