Kolem života a smrti herecké hvězdy a sex symbolu padesátých let Marilyn Monroe dodnes panuje celá řádka tajemství. I přesto, že herečka zemřela mladá, její život by vydal za pořádný román. Pojďte se podívat na život Normy Jean Mortenson.

Norma Jean Mortenson se narodila duševně nemocné ženě, která se o ni nebyla schopna starat, tudíž putovala ze sirotčince do sirotčince. Raději se tedy už v šestnácti letech nechala zplnoletnit a vdala se. Bohužel její manžel musel odejít do války a když se vrátil, nesl si neblahé následky, čímž manželství příliš dlouho nevydrželo.

Po rozvodu si Marilyn odbarvila vlasy na blond a začala fotit. Po nějakém čase přišla první nabídka z Hollywoodu na roli hloupé a naivní dívenky, na kterou se dokonale hodila. Diváci si ji v této poloze zamilovali a následovaly tak role další.

Žádné z jejích tří manželství nevydrželo

Na plátně se tak Marilyn chichotala a hrála si na šťastnou, ale ve skutečnosti se potýkala se silnými depresemi a ani v lásce jí nebylo dopřáno štěstí. Roku 1954 se vdala za baseballovou hvězdu Joa DiMaggio. Manželství trvalo jen krátkou chvíli, Joe příšerně žárlil a Monroe se přestěhovala do New Yorku.

To už byla natolik slavná, že pro ni nebyla herecká kariéra dost a chtěla víc. Rozhodla se tak založit vlastní společnost s názvem Marilyn Monroe Productions.

Roku 1956 se potřetí vdala. Tentokrát za spisovatele Arthura Millera. Přestěhovala se s ním na Long Island a toužila založit rodinu. Bohužel však Marilyn roku 1957 potratila. Poté se ještě více zaměřila na kariéru a práci, v čemž ji manžel plně podporoval. Nakonec se ale i oni rozvedli. Říká se, že to bylo kvůli hereččiným psychickým poruchám.

Milostný románek prožila s oběma bratry Kennedyovými

Natočila přes třicet filmů a postelí jí prošla spousta mužů. Mezi nejznámější patří oba synové Charlieho Chaplina, bratři Kennedyové nebo vlivný magnát Howard Hughes.

Kráska zemřela 5. srpna roku 1962 ve svém domě. Nikdo její smrt nečekal a byla tak šokem pro její rodinu i okolí. Dodnes není přesně známo, co se herečce stalo. Existuje několik teorií, z nichž jedna říká, že se zabila sama kvůli depresím, kterými léta trpěla, jiní ale zase říkají, že byla zabita kvůli románku s Kennedym.

Zdroje: BBC, Thought catalog

Související články