Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Víc než jen přátelé: Gombitová truchlí nad smrtí Patejdla, kdysi byl její láskou

Marika Gombitová
Marika Gombitová
Zdroj: Profimedia
Marika Gombitová

Náhlý skon muzikanta a jednoho ze zakládajících členů kapely Elán Vaša Patejdla zasáhl mnohé. A to i legendární zpěvačku Mariku Gombitovou, která měla kdysi k hudebníkovi blíž, než si mnozí myslí. Před lety Patejdl přiznal, že k sobě během studií hořeli láskou. 

Vašo Patejdl patřil mezi ty nejúspěšnější slovenské hudebníky. Měl mnoho fanoušků a nesmírně oblíbený byl i mezi svými kolegy. Velmi blízký si byl i se zpěvačkou Marikou Gombitovou. Málokdo ale ví, jak jejich přátelství vlastně vzniklo. 

Nejdřív láska, pak kamarádství

Poprvé se bližší informace o vztahu Mariky Gombitové a Vaša Patejdla objevily v neautorizované biografické knize s názvem Marika. Zpěvačka a hudebník se setkali v roce 1976 a ihned si padli do oka. Je ale pravdou, že o žádnou velkou lásku nešlo. Přestože spolu prožili několik hezkých chvil, oficiálním párem se nikdy nestali. 

„Byli jsme si jistý čas bližší. Zkrátka, bylo to období, kdy lidi spolu chodili a byli jsme mladí... Trvalo to jen pár měsíců. Důležité ale je, že jsme zůstali v pohodě a dodnes patřím k jejím blízkým lidem,” vzpomínal kdysi Patejdl a dodal, že byli s Marikou víc než jen přátelé. 

Rozchod bez bolesti

Oba tedy svůj vztah brali s absolutní lehkostí a nedávali mu žádnou větší váhu. I proto se pak dokázali rozejít v naprostém poklidu a bez bolesti. „Když náš vztah skončil, rozešli jsme se bez slz a výčitek,” prohlásil ještě spoluzakladatel kapely Elán. 

Po rozchodu se z Mariky a Vaša stali velmi dobří přátelé. Rozuměli si ale i po pracovní stránce a nahráli spolu několik písní. Není proto divu, že byl hudebníkův náhlý odchod pro zpěvačku velmi bolestivý. „Modlím se za tebe, budeš mi moc chybět,” vzkázala Marika Gombitová svému příteli do nebe. 

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky