Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Zemřela herečka Marie Versini: Proslavila ji role Nšo-či, sestry Vinnetoua

Marie Versini a Lex Barker
Marie Versini a Lex Barker
Zdroj: Profimedia
Marie Versini a Lex Barker

Fanoušci legendární série snímků o indiánovi Vinnetou truchlí. Ve věku 81 let zemřela herečka Marie Versini, která v oblíbeném filmu ztvárnila roli Nšo-či, sestry hlavního hrdiny. Marie Versini měla na svém kontě mnoho rolí a herectví milovala. Přesto se od roku 1981 v žádném dalším snímku neobjevila. 

Když přijde řeč na filmový žánr western, mnohým se ihned vybaví veleúspěšná série snímků vyprávějící o životě indiána Vinnetoua, hlavně pak úplně první díl ságy s prostým názvem Vinnetou, který v šedesátých letech minulého století pobláznil filmové nadšence a obrovskou popularitu si drží dodnes. Kdysi proslavil i několik do té doby neznámých herců a udělal z nich hvězdy. Jedním z nich byla i herečka Marie Versini, která ztvárnila sestru Vinnetoua a lásku Old Shatterhanda, indiánku Nšo-či. 

Jen pár rolí

Marie Versini si díky své kráse získala srdce také mnohých diváků, pro které se stala velkým idolem. Fanoušci si ji ale v dalších filmech moc neužili. Po Vinnetouovi herečka ztvárnila jen několik málo menších rolí a v roce 1981 pověsila herectví definitivně na hřebík, aby se mohla naplno věnovat svému o 22 let staršímu manželovi, spisovateli Pierre Vialleta, který zemřel roku 2013. O osm let po něm se k němu v uměleckém nebi připojila i sama Versini. Zemřela 22. listopadu 2021 ve Francii po dlouhodobé nemoci. Informoval o tom německý deník Bild

Zdravotní potíže

Marie Versini se vždy těšila dobrému zdraví, vše se ale změnilo před dvěma lety, když ve svém domě ošklivě upadla. Zlomila si několik kostí a poranila si hlavu. Ze zranění se velmi pomalu zotavovala a byla dokonce odkázána na pomoc pečovatelek. „Nic už není jednoduché. Ani čekání na to, až se věci zlepší,” nechala se tehdy slyšet pro zmíněný deník. 

Kromě manžela se v uměleckém nebi připojila i ke svým hereckým kolegům ze zmíněné indiánské filmové série. Představitel Vinnetoua, Pierre Brice, zemřel v roce 2015 ve věku 86 let a herec Lex Barker, který ztvárnil Old Shatterhanda, odešel na věčnost již v roce 1973 v pouhých 54 letech. Zemřel na infarkt. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky