Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Marie Rottrová letos oslaví osmdesátku. Vypadá fantasticky a stále je zamilovaná

Marie Rottrová
Marie Rottrová
Zdroj: profimedia

Zpěvačka, skladatelka a moderátorka Marie Rottrová je na svůj věk neuvěřitelně vitální a skvěle vypadá. Letos oslaví osmdesáté narozeniny, ale vypadá o dvacet let maldší. Žije s manželem spokojeným životem, stáhla se do ústraní a užívá si klidného důchodu. V životě to ale vždy snadné neměla. Rodiče byli chladní, proto se obracela ke zpovědi. Tam nacházela pochopení a sílu. Právě díky ní byla schopna se nezištně starat o svého exmanžela v jeho posledních dnech. 

Zpěvačka, která snad nestárne, Marie Rottrová v rozhovoru s herečkou Terezou Kostkovou v talk show Blízká setkání zavzpomínala na své největší hity. Kam ji jednotlivé skladby zavály?

Legendární píseň Markétka zavedla zpěvačku do Polska, kde v roce 1973 účinkovala na festivalu v Sopotech. Díky ní se také seznámila s Jiřinou Fikejzovou, která jí pak psala písně celý život. Její dvorní textařka však bohužel v loňském roce zemřela. Rottrovou to zasáhlo, jelikož se jednalo o její blízkou přítelkyni.

„Chodily jsme spolu na vínko, vždycky jsme si hodně povídaly. Já jí toho řekla strašně moc a ona mně nic. Byla mazaná! Vždycky ze mě vytáhla všechno,“ smála se zpěvačka v pořadu Blízká setkání.

Rottrová také prozradila, že je ráda, když si v talentových soutěžích někdo vybere její píseň. Nejvíce si považuje toho, když mladý umělec přistupuje k tréninku zodpovědně a hlavně osobně. 

Marie Rottrová Marie Rottrová Zdroj: profimedia

Nestárnoucí Marie s Terezou Kostkovou zavzpomínala i na maminku, která sice nebyla profesionální zpěvačka, ale zpívala krásně ve sboru a byla také skvělou kuchařkou. Rottrová prý využívá její recepty dodnes.

Rodiče prý měla tolerantní, ale přesto tatínek neměl rád jejího prvního manžela. Nakonec pochopila, že to tenkrát cítil správně, že se k ní nehodí. I když se rozešli, zpěvačka se o svého bývalého manžela ke konci života dokonce starala.

„Cítila jsem to jako povinnost, byl to můj partner a otec mých dětí, takže pro mě bylo samozřejmé se postarat,“ prozradila také v rozhovoru Rottrová. Když jí bylo úzko, nikdy neběžela za rodiči, ale za kamarády nebo ke zpovědi. Sama říká, že dobrý farář je jako psychiatr. 

Marie Rottrová s partnerem Marie Rottrová s partnerem Zdroj: profimedia

Nedávno navíc zpěvačka oslavila 15. výročí svatby s mužem, do kterého je i po letech zamilovaná. „Měli jsme zamluvené místo u Zdeňka Pohlreicha v Divinis, ale nakonec jsem musela kvůli koronaviru vařit doma,“ posteskla si zpěvačka.

Oba její synové jdou v maminčiných šlépějích. Jeden syn sice píše spíš do šuplíku, ale napsal třeba známou píseň Nad stádem koní pro skupinu Buty. Druhý syn Rottrové dělá hudbu a žije v kanadském Torontu.

„Když tu byl syn s rodinou loni, sice se jim tu líbilo, ale pořád si stěžovali, že nemáme nikde klimatizace. Největší úspěch pak sklidilo nákupní centrum Chodov, které je klimatizované víc než dost,“ smála se zpěvačka.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky