Marie Rottrová patří k nejznámějším a nejúspěšnějším zpěvačkám Česka. Nazpívala takové hity jako Řeka lásky nebo Markétka. Písně to jsou nestárnoucí, podobně jako sama zpěvačka. Přestože se nezadržitelně blíží oslava jejích osmdesátých narozenin, Marie Rottrová vypadá úžasně. Estetické zákroky za jejím mladistvým vzhledem však nehledejte.

„Nenechám si píchat jedy do těla. Ta vyžehlenost tváře je stejně vždycky vidět. Já mám asi štěstí, že to máme v rodině. Můj tatínek se dožil velmi vysokého věku a vůbec neměl vrásky, moje maminka vlastně taky. A můj brácha, který je o dva roky mladší než já, vypadá strašně mladě. Je vysoký, štíhlý, vypadá moc dobře. Moji rodiče byli asi dobrý pár,” hájila svůj vzhled zpěvačka v pořadu Show Jana Krause.

Hlavní je se nepřejídat

Za mladistvým vzhledem pochopitelně nestojí jen geny, ale také správná a vyvážená strava. Zpěvačka přiznala, že miluje jídlo a ráda si ho užívá. Je však pozor dávat na jednu věc. „Jím jenom hlavní jídlo a salát. Dělám denně saláty a kousek dobrého masa. Miluju i uzeniny, ale ty jím jen sporadicky. Myslím si, že když jí člověk střídmě, může jíst všechno. Mám takovou záklopku a přesně vím, kdy přestat, že pak už to nebude dobrý. Třeba nikdy nemůžu jíst po obědě dezert,” nechala se ještě slyšet.

Česká Lady Soul

Marie Rottrová v počátcích své kariéry zpívala převážně anglicky, díky čemuž si vysloužila přezdívku „česká Lady Soul”. Jak ale zpěvačka sama přiznala, toto označení nikdy neměla ráda. „To mně přiřkl kdysi dávno jeden novinář z časopisu Melodie, a pak se toho chopili další a říkali mi tak všichni moderátoři, kteří mě někde uváděli, a mně to strašně lezlo na nervy,“ vzpomíná zpěvačka a vysvětluje proč. „Byly to moje začátky a potom jsem už zpívala české písničky. Vyžadovali to v rádiu, a i sama jsem to ráda zpívala, protože pro mě psali výborní autoři a já jsem měla z čeho vybírat,” řekla ještě v pořadu Show Jana Krause.

Zpěvačka na svůj věk vypadá skutečně výborně a je přesným příkladem toho, že za půvabným a mladistvým vzhledem v pokročilém věku rozhodně nemusí za každou cenu stát estetické zákroky. Důležité je hlavně být spokojený sám se sebou, hlídat si životosprávu a jíst s rozumem.