Marie Kyselková se díky roli v pohádce rychle dostala do povědomí veřejnosti a měla skvěle našlápnuto stát se opravdovou hereckou hvězdou.

Svého snu se ale nakonec vzdala kvůli péči o syna Ondřeje, kterého čekala již v době natáčení slavné pohádky.

Otcem dítěte byl její kolega Petr Haničinec a Marie se rozhodla odejít do ústraní, aby její muž měl možnost rozvíjet svou kariéru.

Více než 20 let pak pracovala jako vrátná strahovských kolejí, kde začala mít problémy se zády. „Pořád to šlo. Před osmi lety to už ale bylo neúnosné a šla jsem na operaci,“ svěřila se v roce 2016 deníku ahaonline.cz.

V době, kdy Marie Kyselková oslavila 80. narozeniny, ji čekala nemilá rána osudu a zcela přestala chodit. Ani operace zad tehdy nepomohla.

„Dali mi tam několik šroubů. Ploténky si ale po čase začaly sesedat, tlačí na nervy a vráží se to do nohou. Další operace ale nepřipadá v úvahu,“ vysvětlila Blesku.

Herečka bohužel trpěla nesnesitelnými bolestmi zad a pohybovala se pouze pomocí chodítka.

Kvůli vážným zdravotním problémům nakonec přestala Kyselková vycházet mezi lidi a zdržovala se převážně doma. „Už ani nevycházím z domu. Nic nepomáhá, ani Centrum bolesti v Ústřední vojenské nemocnici,“ postěžovala si tehdy herečka.

S nemocemi přišly i psychické problémy

K bolestem kyčlí a zad se v roce 2017 přidal i zlomený krček. Kvůli němu byla pohádková princezna Lada hospitalizována v Nemocnici nad Petřínem, kde se léčila tři a půl měsíce a poté zůstala upoutána na invalidní vozík.

V té době žila Kyselková v domě se svým kolegou a blízkým přítelem Ivem Niederlem, který se o ni vzorně staral. „Je silná kuřačka. Na dvůr v nemocnici by s chodítkem nedošla, tak jsem ji tam vozil na vozíčku. Vytáhla tak tři cigarety za sebou, do zásoby,“ popsal Niederle.

Potíže s pohybem nakonec měly dopad i na psychiku hvězdy, a proto byla převezena do psychiatrické nemocnici v Bohnicích.

Nakonec Marie Kyselková zemřela 21. ledna 2019 ve svém domě. „Dneska ráno za ní šla jedna z jejích dcer, ale princezna neotvírala. Měl jsem klíče, a tak jsem otevřel. Odpočívala po snídani, ale už nedýchala,“ odtajnil Blesku zdrcený Niederle.

Princeznu Ladu objevil bezvládnou kolem půl desáté dopoledne.

Související články