Když bylo Marianě Slovákové teprve šestnáct let, zahrála si ve videoklipu kapely Elán. Právě tam si jí všiml režisér Jaroslav Soukup a rozhodl se ji obsadit do role blondýnky Evy, kterou televizní diváci jistě pamatují z Discopříběhu. Role nedostižné krásky, na kterou kominický učeň Jirka v podobě Rudolfa Hrušínského nejmladšího nakonec musí zapomenout, jí ale štěstí nepřinesla. 

Čekalo se, že ji po skončení natáčení čeká zářná budoucnost. Ona se ale vrátila domů a jako by na ni všichni zapomněli. “Vrátila jsem se do Bratislavy a bylo ticho po pěšině,” přiznala Mariana Slováková po letech. Nějakou dobu poté lehce koketovala s modelingem, ve kterém měla poměrně slušnou šanci uspět. Agentura Madison Models dokonce zvažovala, že Marianu vyšle spolu s tehdy začínající Evou Herzigovou do Paříže. Dívka ale nabídku nepřijala, a tak si nejspíš definitivně zavřela poslední dveře ke slávě.

Mohla dobýt Francii po boku Evy Herzigové

Jakmile jí bylo osmnáct, odjela na zkušenou do Německa, kde se seznámila s jistým fotografem. Nějakou dobu byla jeho partnerkou, poté se ale seznámila s velmi movitým švýcarským podnikatelem a cestovala s ním po světě. Zlí jazykové tehdy povídali, že se jí zachtělo jeho peněz, pravda však byla úplně jiná. 

Její přítel totiž krátce před tím, než se seznámili, přišel o celou rodinu včetně manželky a devítiletého syna při dopravní nehodě. Kdyby tehdy nepotkal Marianu, která mu byla oporou a stala se pro něj novým důvodem, proč žít, dost možná by to s ním dopadlo skutečně špatně. 

“Jak jsem žila delší čas s tím majetným Švýcarem, tak ten paradoxně nebyl materiálně založený. Nechtěl mít ženu, která bude studovat a chodit do práce. Chtěl mít ženu u sebe. Tehdy mi to vyhovovalo. Cestovali jsme spolu, projeli jsme Afriku a navštívili po světě různé ostrovy. Plavili jsme se na lodích. Byl to pěkný život. Díky tomu mám dnes nadhled,” prozradila před časem pro server iDNES.cz.

Mariana Slováková se raději drží v ústraní

Po pěti letech se Mariana Slováková rozhodla vztah ukončit, přestože by se po boku svého švýcarského přítele patrně měla skvěle až do konce života. Exotika a cestování ji omrzely, a tak se vrátila zpět na Slovensko. Později se provdala za svého ortopeda Konečného, se kterým dodnes žije ve spokojeném vztahu v Bratislavě, kde také podniká, a to v oblasti vířivek, bazénů a saun. Médiím se vyhýbá a tuto kapitolu svého života proto považuje za jednou provždy uzavřenou.

“Vlastně už ani moc nepracuji, jsem spíš v domácnosti. Jsem už příliš stará na to, abych pracovala někde do sedmnácti hodin a ještě nedostatečně oceněná. Budu raději žít skromněji a v klidu,” uzavřela s úsměvem Mariana Slováková.

Související články